Güzellik

Saçlarınızı Daha Gür ve Canlı Yapmak Elinizde

Daha gür ve canlı saçlar hem erkek hem de kadınların arzuladığı bir durumdur. Harika bir görünüm kazandıracak gür ve canlı saçlara birkaç ufak dokunuş ile ulaşmak mümkün. Saç gürleştirmede temel olarak iki yöntem kullanılmaktadır. Birincisi saç tellerinin sıklığının artırılması yöntemidir. Bu yöntem saç telleri çok ileri düzeyde seyrek olanların tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntemde genellikle saç ektirme uygulamaları gerçekleştirilir. Saç ektirme yönteminde vücudunuzdan alınan saç kökü hücreleri kafa derisi üzerinde seyrek saçlı olan bölgeye dikilir. Bu yöntem uzmanlık gerektiren bir yöntem olup, doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda saç ekimi işlemini yaptırmanızın tavsiye ederiz. Çünkü uzman ellerde yapılmayan bu tür işlemler ekim sonrasında hastada çeşitli yan etkilere sebebiyet vermekte ayrıca ekilen saç dokularının tutmama ihtimali de olmaktadır. Tüm bu ihtimallerin göz önünde bulundurulup doktorunuz ile görüşmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Evde Doğal Yöntemleri Kullanarak Saç Gürleştirme

Saç gürleştirme yöntemlerinden bir diğeri ise evde kendi imkânlarınızla saç gürleştirme uygulamaları yapmanızdır. Bu işlemlerle saç çıkartamayacak kadar zayıflamış saç hücreleriniz uyguladığınız yöntemlerle beslenecek ve yeni saç oluşumu bu sayede gerçekleştirilecektir. Bunu evde kendi başınıza gerçekleştirebilmeniz için aşağıda belirttiğimiz malzemeleri hazırlayarak anlatıldığı şekilde karışım oluşturmanız gerekecektir.

İlk başta yapmanız gereken aynı oranda susam yağı ve zeytinyağını bir kaba koyarak aşağıdaki malzemelerle karıştırmaktır.

Dört adet aspirini iyice dövün
Hazırladığınız kaba dört damla kekik yağı damlası ilave edin
Aynı şekilde dört damla lavanta yağı ekleyin.
Son olarak da bir tatlı kaşığı bira mayasını hazırlamış olduğunuz bu karışıma ilave ederek iki saat beklettikten sonra masaj yapar gibi saç diplerinize haftada bir defa sürün. Bu saç kürünü düzenli olarak uyguladığınız takdirde saçlarınızın eskisinden daha gür çıktığını göreceksiniz.

Saçlarının daha gür olması için uygulanan ikinci yöntem ise saç tellerinizin sağlamlaştırılıp kalınlaşmasını sağlayan yöntemlerdir. Bu yöntem diğer yöntemlerin içinde çok daha opsiyonel ve çözüme yönelik olmasının yanı sıra hesaplı olması ile de oldukça işlevsel bir yöntemdir. Sadece zeytinyağı kullanarak bile istediğiniz dolgun saçlara ulaşabilirken zeytinyağına ilave edeceğiniz farklı alternatif bitkisel ürünler ile saçlarınızı çok daha gür ve dolgun bir hale getirebilirsiniz. Saçlarınızda zeytinyağı kullanmanızın yanında yulaf unu, bal, badem yağı ve gül suyunu kullanarak hem dolgun hem de sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Isırgan Otu İle Saç Gürleştirme Yöntemi

Evinizde kendiniz yapabileceğiniz bir başka yöntem olarak ısırgan otu ile saç gürleştirme yönteminden bahsetmek istiyoruz. Isırgan otu bitkisini saçlarınızı gürleştirmek için şu şekilde kullanabilirsiniz.

Suyu kaynatın
İçine atacağınız ısırgan otlarını on dakika boyunca demleyin
Daha sonra bu suyu ılıtın
Saçınızı bu su ile yıkayın
Durulamadan önce yarım saat kadar karışımı saçınızda bekletin ve daha sonra durulayın. Isırgan otu kürü haftada iki kez saçınıza uygulamanız yeterlidir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu