Astroloji

Burçların Özellikleri, Uyumları, Özel Sözleri, Aşk Durumu!

Yıldızlar ve bunlara bağlı burçlar, insanların hayatlarında önemli yere sahiptir. Bazı anlam verilemeyen davranışlar, ikili ilişkilerdeki sorunların, bazı günler ya da bazı metaryellerin getirdiğine inanılan uğur, hep burçlar ile ilgilidir.

Burçlar insan hayatını aşk, iş, ailevi ilişkiler ve toplumsal yönde etkilemektedir. Bunun için önemli bir karar almadan önce burcunuza kulak verip sizin için ne dediğine bakmanızda fayda var.

Koç Burcu ve Burç Özellikleri:

Burçlar kuşağı ve ateş grubunun ilk burcu olan Koç, liderlik ve yeniden başlamayı simgeler. Amaçları arasında başarı ve zaferin ilk sıralarda yer aldığı Koç insanları, canlı ve hareketli yapıları ile dikkat çeker. Sabırsız ve aceleci tavırları ile zaman zaman karşılarındaki insanları kırabilen bu burç sahipleri, diğer insanlar ile daha sağlıklı ilişkiler kurabilmek için biraz daha sempatik ve sevecen olmalıdırlar. Yay ve Aslan Burcu ile iyi uyumları olan Koç burçlarının aşk burçları da bu burçlardan olabilir. En kötü anlaştıkları Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarından ise geri durmaları gerekir. Koç burcunu simgeleyen en güzel söz, “Ben buyum.” sözüdür.

Boğa Burcu Özellikleri:

Toprak grubunun ilk burcu olan Boğa, yönetici özellikli zenginlik burcudur. Bu burcun insanları para yönetiminde oldukça başarılıdır. Sürekli ileriyi hedefleyen özellikleri ile başarılı olan Boğa burçları, kıskançlıkları ile de bilinir. Kadın olsun erkek olsun bu burcun sahipleri çok sahiplendikleri her hangi bir şeyi durduk yere kıskanıp bu konuda tartışma çıkarabilirler. En iyi anlaştıkları Başak ve Oğlak burçları ile her alanda uyumu yakalayabilirler. Bunun yanında Kova, Aslan ve Akrep burçlarından uzak durmaları onların yararına olacaktır. Boğa burcunu simgeleyen en güzel söz, “Benim var.” sözüdür.

İkizler Burcu ve Burç Özellikleri:

Burçlar kuşağının üçüncü, hava elementinin ilk burcudur. İletişim ve bilinçli olarak kurulan ilişkileri sembolize eder. Çabuk düşünme, hızlı cevap verme özelliğine sahip olan bu burcun insanları, başkaları tarafından tanınan ünlü insanlardan olmayı hedefler. Herkesin kabul ettiği ancak kendilerine uymayan hiç bir şeyi kabul etmez karşı çıkarlar. Bu özelliklerinden dolayı İkizler burcu, entellektüel olarak adlandırılabilir. İkizler burcunun aşk burçları sayılan ve her alanda en iyi uyumu yakaldığı burçlar Kova ve Terazi burçlarıdır. Bu nedenle bu burçlara sahip kişilerin etraflarında olmasına dikkat etmelidirler. Yay ve Başak burçları ile İkizler burcunun özellikleri birbirlerine zıt olduğu için anlaşamazlar. İkizler burcu insanını en iyi anlatan söz, “Ben düşünüyorum.” sözüdür.

Yengeç Burcu Özellikleri:

Burçlar kuşağının son elementinin ilk burcu olan Yengeç, duyguların ve bilinç altının kontrolünü simgeler. Rüyalarında bile duygularının etkisinde kalan yengeç burcunun hem erkek hem de kadını çok duygusaldır. Ne olursa olsun, her ne yaşanırsa yaşansın, Yengeç burcu insanı birini ya da bir şeyi sevdiğinde sevgisi asla bitmez. Sevgilerinin karşılıklı olmadığını bilseler bile çoğu zaman sevmeye devam edip sabrederler. Hayatlarında mantıktan çok duygularına önem veren Yengeç burçları, kendileri gibi hassas olan Balık ve Akrep burçları ile iyi anlaşırlar. Yengeç burcuna göre biraz daha mantıklı davranan Terazi, Boğa ve Oğlaklar, bu burç ile uyumları en zor olan burçlardır. Yengeç burcu insanını en iyi anlatan söz, “Ben hissediyorum.” sözüdür.

Aslan Burcu ve Burç Özellikleri:

Yaşam kaynağı ve yaratıcılığı sembolize eden Aslan burcu, ateş grubunun ikinci burcudur. Kendisini çok seven ve herkesin de sevmesini isteyen Aslan burçları, bunun için oldukça çaba sarf ederler. En önemli özelliklerinden biri olan cömertlik, kimi zaman iyi, kimi zaman ise kendileri için kötü sonuçlar doğurur. Hep kendisini düşünen ve kibirli davranışları ile dikkat çeken bu burcun insanlarının, Yay ve Koç burcu insanları ile uyumu iyidir. Bu burçlar bir bakıma Aslan burcunun aşk burçları da sayılabilir. Akrep, Kova ve Boğa burcu ile anlaşamayan Aslanların özellikle aşk ilişkilerinde bu burçlardan uzak durmaları gerekir. Aslan burcu insanını en iyi anlatan söz, “Ben istiyorum.” sözüdür.

Başak Burcu Özellikleri:

Toprak elementinin ikinci burcu olan Başak, burç kuşağının da altıncı burcudur. Titiz, düzenli ve çalışkan olmayı simgeleyen bu burç insanları dağınıklığı hiç sevmezler. Daha çok düzenli olmaya çalışan Başak burcu insanları zaman zaman karışıklıklara da neden olurlar. Başkaları tarafından beğenilmek ve her zaman başarılı olmak temel amaçları arasında olan Başak burçları en iyi Boğa ve Oğlak burçları ile anlaşır. Bu burçlar ile hem iş hem de aşk uyumları tam olan Başakların Aslan, Akrep ve Kovalardan uzak durmaları gerekir. Başak burcu kadın olsun erkek olsun en iyi anlatan söz, “Ben araştırıyorum.” sözüdür.

Terazi Burcu ve Burç Özellikleri:

Burçlar kuşağının yedinci burcu olan Terazi, güzellik ve dengeyi simgeler. Yalnızlıktan hiç hoşlanmayan Terazi burçları, yeni bir işe başlamak için hep yanlarında birilerinin olmasını isterler. Bu burçlar rüyalarında bile yalnız kalmaktan korkarlar. Başarıya ulaşan ancak bunu yaparken mutlaka birilerine ihtiyaç duyan terazi burçları, dengeleme özelliklerinden dolayı tek başlarına bir işe girişmek istemezler. Başkaları tarafından sevilip ilgi görmek isteyen bu burç insanları, sevimli, işveli ve nazlıdır. En iyi uyumu Kova ve İkizler burcu ile yakalayan Terazilerin bu burçlar ile ikili ilişki kurmaları önerilir. Anlaşamadıkları burçlar olan Koç, Oğlak ve Yengeçten ise uzak durmaları gerekir. Terazi insanını en iyi anlatan söz, “Ben dengeliyorum.” sözüdür.

Akrep Burcu Özellikleri:

Burçlar kuşağının kötülük, cehennem ve şiddeti simgeleyen burcudur Akrep burcu. İçgüdüleri ile hareket eden Akrep burçları eğer bu içgüdülerini kontrol edemezlerse tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Hem iyi hem de kötü yönde gelişebilen tek burç olma özelliğinde olan Akrepler, hem çok iyi bir dost hem de amansız bir düşman olabilirler. Bu burcun özellikler kadınlarına karşı dikkatli olunmalıdır. Genelde hayat boyu zenginlik amacı bulunan bu burç insanları en iyi Balık ve Yengeç ile anlaşırlar. Boğa ve Aslan burcu gibi yönetici özellikli burçlar ile anlaşamayan Akrepler, bu burç insanlarından uzak durmalıdır. Akrep insanını en iyi anlatan söz, “Ben birşeyi istiyorum.” sözüdür.

Yay Burcu Özellikleri:

Mental algılama, genel eğitim ve öğretimi simgeleyen Yay burcu, ateş grubu burcudur. Başkaları ile çabuk iletişim kurabilen, dost canlısı insanların burcu olan Yay burcu insanı, belirli bir seviyede eğitim almamışsa bile mutlaka kendisini genel kültür bakımından geliştirir. Çevreden ve çevredeki insanların davranışlarından çok etkilenen Yay burcu erkek ve kadını, samimi ve aşırı iyimserdir. İyimser ve girişimci olan bu burcun insanları çevrelerinde saygın ve iyi kişiler olarak tanınırlar. Koç ve Aslan burcu ile uyumları tam olan Yaylar, Balık, Başak ve İkizler ile sorun yaşayabilirler. Yay burcu insanını en iyi anlatan söz,”Ben görüyorum.” sözüdür.

Oğlak Burcu ve Burç Özellikleri:

Burçlar kuşağının onuncu burcu olan Oğlak burcu, disiplin, dayanıklılık ve azmi simgeler. Sürekli yükselip en tepeye ulaşmak isteyen bir yapıya sahip olan bu burcun en büyük özelliği dürüstlüğüdür. Kendisi ile fazla barışık bir yapıya sahip olmayan Oğlak burçları en fazla kendileri uğraşır. Paraya önem veren Oğlaklar için iş ve özel hayatta düzen son derece önemlidir. Boğa ve Başak burçları ile çok iyi uyumu olan bu burcun insanları, Koç, Yengeç ve Teraziler ile pek iyi anlaşamazlar. Oğlak burcu insanını en iyi anlatan söz, “Benim ihtiyacım var.” sözüdür.

Kova Burcu Özellikleri:

Bir yere toplanmış enerjinin yönlendirilmesini sembolize eden On birinci burç, Kova burcudur. Kararlı ve çok bilmiş tavırları ile bilinen Kovalar için dostluk ve arkadaşlığı ayrı bir önemi vardır. Çevrelerindeki insanlara karşı ellerinden geldiğince eşit davranmaya çalışan bu burç insanları, samimiyetsiz kişilerden hiç hoşlanmazlar. Hayat boyunca ilerlemek için gereken yolları araştırıp bulan Kovaların en iyi İkizler ve Terazi burcu ile uyumları mümkündür. Bu burçlar ile aşk burçları da sayılan Kovalar, Boğa, Aslan ve Akrepler ile anlaşamazlar. Kova burcuna sahip erkek ve kadınları en iyi anlatan söz, “Ben biliyorum.” sözüdür.

Balık Burcu ve Burç Özellikleri:

Burçlar kuşağının sonuncu burcu olan Balık, su grubundandır. Gizliliği temsil eden bu burcun insanları, huzur, servet ve mutluluk hayali kurarlar. Balık insanları bir şeyi yaptığında doğruluğundan emin olamaz ve çok çabuk çelişkiye düşer. Bazen rüyalarında gördükleri olayların bile etkisinde kalabilirler. Genelde sakin bir yapıya sahip olan Balıkların vücutları dayanıklıdır. Çevrelerine aşırı bağımlı olan bu burcun insanları, çevrelerinin en ufak bir olumsuz eleştirisinden hemen etkilenir, üzülürler. Aşk burçları, Yengeç ve Akrep olan Balıkların, Oğlak, Koç, Kova ve Boğa burçlarından uzak durmaları gerekir. Balık burcu insanını en iyi anlatan söz, “Ben inanıyorum.” sözüdür.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu