Sağlık

İdrar Kaçırma Nedenleri Ve Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Teknolojinin sürekli gelişmesi, insan hayatının her alanında kolaylık sağlamaktadır. Özellikle, tıp dünyasında teknolojik gelişmelerin yaygın şekilde kullanılması, birçok tedavinin basit şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Lazer tekniği, tıpta en çok kullanılan ve etkili sonuç veren bir tedavi tekniğidir. Lazer yöntemi kullanılarak, gerek ciddi boyuttaki hastalıklar gerekse estetik tedaviler kolay bir şekilde, ağrısız-ameliyatsız olarak yapılmaktadır. İdrar kaçırma tedavisi de, lazerle kısa sürede yapılabilen operasyonlardan birisidir.  İdrar kaçırmanın nedenlerinden ve lazerle idrar kaçırma tedavisinden kısaca bahsedelim.

İdrar kaçırmanın nedenleri

İdrar kaçırma, bayanların sık karşılaştığı ciddi bir sağlık sorunudur. Her bayan bu sorunla karşı karşıya kalabilir. Önemli bir sağlık sorunu olmasının yanında idrar kaçırma, bayanların özel ve sosyal yaşamını da olumsuz etkileyerek, psikolojik sorunlara da sebep olmaktadır. İdrar kaçırmanın belli başlı nedenleri, birden fazla normal doğum, sıkıntılı geçirilmiş hamilelikler, ilerleyen yaş faktörü, hormonal sıkıntılar, uzun süren kronik öksürükler ve menopozdur. Günlük hayatta kadınlar, gülerken, hapşururken, öksürürken veya spor yaparken idrarını tutamıyorsa, hatta tuvalete yetişemiyorsa, idrar kaçırma sıkıntısı yaşıyor demektir. Bu hastalık, başlarda tedavi edilmediği takdirde, ilerki dönemlerde kişinin hayatını olumsuz derecede etkileyecek farklı sorunlara yol açabilmektedir.

İdrar kaçırmanın tedavisi

İdrar kaçırma, lazerle profesyonel bir şekilde tedavi edilse de, bazı noktalar göz önünde bulundurulmakatdır. İdrar kaçırmanın derecesi ve türü, tedavinin gerektiği gibi yapılabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Sıkışma ve damla şeklinde görülme, hafif idrar kaçırma ve taşma şeklinde olmak üzere farklı derecelerde görülen idrar kaçırmanın tedavisi de farklı şekillerde yapılmaktadır. Çok hafif şekilde idrar kaçırmalarda önce ilaçla tedavi uygulanır. Ama hastalık daha da ileri derecelerdeyse, alanında uzman bir jinekolog, gerekli muayeneler sonucunda, lazerle idrar kaçırma operasyonunu 25 dakika kadar kısa bir sürede yapabilir.

Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları

-Oldukça etkili ve basit bir teknik olan lazer tekniği, operasyon öncesi hiçbir hazırlık ve bakım gerektirmez.

-Operasyon sırasında , herhangi bir kesi-dikiş olmadığı için anestezi uygulanmaz. Herhangi bir acı da duyulmaz.

– Operasyon sonrası komplikasyon riski yoktur.

–  Kişi tedaviden hemen sonra eski yaşamına dönerek günlük aktivitelerine devam edebilir.

– Kısa sürede kalıcı çözüm sunan bir tedavi türüdür.

Kişinin hayatını gerek sağlık gerekse sosyal ve psikolojik yaşam açısından olumsuz etkileyen hastalığın, günümüzde bu derece basit, kısa sürede ve ağrısız bir şekilde tedavi edilebilmesi, tıbbi-teknolojik gelişmelerin insan hayatına sağladığı en büyük katkılardandır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. okuduklarıma göre işe yarayacak bi öneri bu. en azından iyişelme süresi kısa gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu