Güzellik

Cilt Güzelleştirici Limon Maskeleri

Yüzünün güzel, genç ve parlak gözükmesini sanırım herkes istemiştir. Çünkü yüzümüz dış görünüşümüzü değiştiren en önemli unsurdur. Yüzümüzün genç, parlak ve güzel gözükmesi için içlerinde kimyasal barındıran ilaçlara onlarca para dökmenize gerek yok. Yüzümüzün genç, parlak ve güzel gözükmesi için gereken doğal mucize herkesin evinde bulanabilecek, yemeklerimizden eksik etmediğimiz ve tam bir C vitamini deposu olan limon. Evde yapabileceğimiz basit limon maskeleri ile yüzümüzün doğal yöntemler kullanarak genç ve güzel gözükmesini sağlayacağız.

Cilt Sıkılaştırıcı Limon Maskesi

Limon yağlı ciltler için çok iyi bir temizleyicidir. Limonun suyunda bulunan vitaminler ve limonun asidik sulu yapısı yüz hatlarımızı sıkılaştırmaya yardımcı önemli bir etkendir. Evde yapıp uygulayabileceğimiz basit limon maskesi ile cildimizi sıkılaştırabiliriz. Cildimizi sıkılaştırmak istiyorsak yapacağımız maske için malzemelerinizi hazırlayın. Gerekli olan malzemeler her evde bulunabilecek türden malzemeler: Bir adet limon, bal ve su. Cildi sıkılaştırmaya yardımcı olacak maskeyi hazırlamak için ilk olarak bir limonu yarıdan kesip suyunu sıkıyoruz. Sıktığımız limonun suyunu bir çay bardağının yarısına kadar doldurup ölçü alıyoruz.

Yarım çay bardağı sıktığımız limon suyuna bir yemek kaşığı bal ilave ediyoruz. Yarım çay bardağı limon suyu ve balın üzerine bir su bardağı su ilave edip karışımı iyice karıştırıyoruz. Evde basit yöntemlerle yaptığımız karışımı bir cam şişeye dolduruyoruz. Limon bal ve su karışımı ile yaptığımız cildimizin sıkılaşmasına yardımcı maskeyi bir pamuk yardımı ile sabah ve akşam olacak şekilde yüzümüze sürüp on dakika beklettikten sonra yüzümüzü ılık su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra en az 2 saat güneş ışığına çıkmamaya dikkat edin. Evde kendi yöntemlerinizle hazırladığınız maskeyi düzenli olarak kullandığınızda cildinizin gerçek anlamda sıkılaştığını çok kısa sürede fark edeceksiniz.

Siyah Noktalara Karşı Limon Maskesi

Yüzünüzdeki sivilce ve siyah noktalardan sıkıldınız mı? Sivilce ve siyah noktaların düşmanı olarak karşımıza yine doğal mucize limon çıkıyor. Sivilce ve siyah noktalara karşı maske yapmak için kullanacağımız malzemeler herkesin rahatlıkla elde edebileceği türden malzemeler. Maskeyi hazırlamak için gereken malzemeler şunlar: Salatalık, yoğurt, tarçın ve limon.

Bir salatalığın büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık yarısını kesip bir kabın içine rendeliyoruz. Salatayı rendelediğimiz kabı kaşık yardımı ile iyice karıştırarak rendelenmiş salatanın suyunun iyice süzülmesini sağlıyoruz. Kaptaki rendelenmiş salatayı bir süzgeçten geçirerek sadece salatanın suyunu alıyoruz. Salatanın suyunun üstüne 2 – 3 damla limon damlatıp üzerine yaklaşık bir yemek kaşığı yoğurt döküyoruz. Ve son olarak karışıma bir çay kaşığı tarçın katıp iyice karıştırıyoruz. Evde hazırladığımız sivilce giderici maskeyi cildinizin hassaslığına göre haftada iki veya üç kez yüzünüze uygulayın. Hazırladığımız bu maskeyi düzenli olarak yüzümüze uyguladığımızda kısa zaman içerisinde yüzümüzdeki sivilce ve siyah noktaların ciddi anlamda bittiğini fark edeceğiz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. limon gerçekten çok faydalı tırnaklarımın sağlıklı uzaması için bir dönem kullandım düzenli olması gerekiyor düzenli kullanım olduğu taktirde işe yarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu