Sağlık

Yağlı Saçlar İçin Maske Tarifleri

Yağlı saçlar için maske tarifleri aracılığı ile sizler de kusursuz saç tipine merhaba diyebilirsiniz. Sönük ve hacimsiz saçlara sahipseniz doğru adrestesiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız saç bakım maskeleri sayesinde kısa zaman da hayal ettiğiniz saç tipine merhaba diyebilirsiniz. Bu uygulama adına öncelikle kullanıma alacağınız malzemelerin saç tipiniz ile uyum sağlayıp sağlamadığını çözüme kavuşturmanız gerekmektedir. Aksi takdirde saçlarınızda istemediğiniz sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yağlı Saçlar İçin Maske Tarifi:

Lavanta
Su
Yağlı saçlar için maske tarifinde öncelikle lavantayı derin bir tencereye koyalım ve üzerine su ilave ederek kaynatalım. Bu uygulama sonrasında hazırlanılan karışımı süzelim ve saç diplerine masaj aracılığı ile sürelim. Önerilen bekleme süresinin ardından saçlarımızı ılık su ile durulayalım.

Yağlı Saçlar İçin Mucizevi Maske Tarifi

Ihlamur
Limon Suyu
Su
Badem yağı
Kusursuz saç tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen maske tarifi için ıhlamurları derin bir tencereye alalım ve içerisine 2 yemek kaşığı badem yağı ilave ederek karıştıralım. Daha sonra elde ettiğimiz karışımın içerisinde 2 yemek kaşığı limon suyu ekleyelim. Besleyici özelliği sayesinde kusursuzluğa kavuşmanıza olanak tanıyan bu saç maskesi aynı zaman da saç köklerinin güçlenmesi adına da oldukça idealdir

how to stop greasy hair

Saç Bakım Maske Tarifi

Badem Yağı
Yılan Yağı
Kekik
Su
Saç bakım maske tarifi için öncelikle derin bir kaba su koyalım ve içerisine kekik ilave edelim. Kekikli suyu kaynatalım ve süzelim. Elde edilen karışımın içerisine yılan yağı ve badem yağı ilave ederek harmanlayalım. Hazırladığımız maskeyi saç diplerine masaj aracılığı ile sürerek 30 dakika boyunca bekleyelim.

Yağlı Saçlar İçin Özel Maske Tarifi

Su
Elma Sirkesi
Kekik Suyu
Tuz
Yağlı saçlar için özel maske tarifinde öncelikle elma sirkesi, kekik suyu ve tuzu karıştıralım. Hazırlanılan maskeyi saç diplerine sürelim ve 30 dakika boyunca bekletelim. Bekleme süresinin ardından saçlarımızı ılık su yardımı ile durulayalım.

Saçlar İçin Limon Suyu Maske Tarifi

Bergomat
Yağmur Suyu
Kekik
Kısa zaman zarfı içinde kusursuz saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile uygulamaya alacağınız saç maske tarifleri sayesinde kısa zaman da kusursuz saç tipine merhaba diyebilirsiniz. Özel maske tarifi için yağmur suyunu kekik aracılığı ile harmanlayarak kaynatalım. Bu uygulama sonrasında elde edilen karışımın içerisine bergomat ve limon suyu ilave edelim. Hazırlanılan karışımı 30 dakika boyunca bekletelim Bekleme süresinin ardından hazırlanılan karışımı saç diplerine masaj aracılığı ile sürerek bekletelim. Kusursuz saç tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen saç bakım maske tarifleri ile sizler de gür ve sağlıklı saç tipine merhaba diyebilirsiniz. Hemen kolları sıvayın ve muazzam saçlar ile tanışın.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu