Yaşam

Aşk Acısı ile Başa Çıkmak Mümkün! İşte Yolları…

Bağlandığın insan gitti. Kırgınsın bitkinsin durgunsun. Aşk acısı çekiyorsun bu doğaldır. Ama sakın senin değerini bilmeyen bir insan için hayattan vazgeçme ve kendini hiç değmeyecek biri için ziyan etme. Kendine başka bir yol çiz belki de böylesidir hayırlı olan bilinmez. İlerde iyi ki böyle olmuş derken bile bulabilirsin kendini. Gün gelir devran döner unutma sakın. Göreceksin hayat hep kötü taraflarını göstermeyecektir. Yazılan maddeleri uygula ve gerçekten yapabileceğine inan. Zorda olsa zamanla düzeldiğini göreceksin.

1- Aklını Başka Şeylere Yönelt

Artık onun ne yaptığını nereye gittiğini kiminle gittiğini düşünme. Ne yaparsa yapsın artık onu bir yabancı gibi görmeye çalış. Onun ne yaptığını kiminle olduğunu elbette bilmek isteyeceksin ama bunları öğrenmek sana bir fayda getirmez. Aksine senin onu unutmanı imkansız hale getirir.

2- Sosyal Medyadan Takibi Bırak

Sosyal medyadan onu tamamen kaldır. Onunla çekilmiş fotoğrafın ve benzeri şeylerin varsa hiç durmadan sil. Arkadaşlıktan çıkarmak ve hatta en iyisi engellemek sizin için iyi olacaktır. Sürekli bir yerden karşınıza çıkması sizi üzebilir.

3- Anılarınızı Gözünün Önünden Kaldır

Onu hatırlatacak her şeyi kaldır ve onunla ilgili izleri tamamen sil. Ondan kalan elbise hatıra ya da herhangi bir şey saklama ve onu hatırlamanı sağlayacakhiçbir şeyi barındırma.

4- Kendine Yeni Hedefler Belirle

Hayatına yeni renkler katmaya çalış ve uzun vadeli güzel bir hedef koymayı dene. Spor yapmak ve bunda iyiye gittiğini görmek seni daha da motive ederek düzelmeni sağlayacaktır. Yeni bir dil öğrenmek, çeşitli yarışma türlerine katılmak ya da yeni bir yerlere oyunlara üye olarak zaman geçirecek güzel alışkanlık edineceğin şeyler yap.

5- Yalnız Kalma

Böyle bir zamanda sakın yalnız kalmaya çalışıp ta kafayı yeme.Dostlarınla ol. Ailene daha bir kilitlen. Daha değerli şeylerin olduğunu göreceksin.

6- Hayatını Yaşa

Keyfini dinle. Böyle bir durumdayken kendini bazı yapmak istemediğin şeylere zorlama. İstediğin ve yapmaktan zevk aldığın şeyleri yap. Film izle ya da istediğin yerlere git gez dolaş. Hayatı yaşa.

7- İşlerine Daha Fazla Odaklan

Çalıştığın yere daha fazla odaklan yaptığın işlerin daha derinine in ve kendini işe son derece iyi odakla ve onu aklına getirmeye fırsat verme. Devamlı bir şeyler yapmaya çalış.

8- Kendini Sakın Suçlama

Kendini böyle şeyleri hep ben yaşıyorum diyerek üzme .kaderim böyleymiş ben artık mutlu olamam gibi şeyleri kesinlikle düşünme zamana bırak. Tabi aklına gelince için burkulacak ama göreceksin ilk yaktığı günler gibi yakmayacak artık içini. Hafifleyecek ve bitmeye yüz tutacak.

9- Yeni İlişki İçin Acele Etme

Belki yeni birini bulup ona aşık olmaya ve onu sevmeye gayret etmek isteyecek ve bu sayede de onu unutacağını düşüneceksin. Ama kesinlikle acele etmemeli ve öfke ile kalkmamalısın yoksa süzülen yine sen olabilirsin. Bunun için kendine biraz zaman ver ve hayatı akışına bırakmaya çalış.

10- Kötü Yanlarını Düşün

Onu kendi kendine bitir. Artık öyle biri yokmuş gibi yaşa. Onun kötü yanlarını ve sevilmeye değer olmadığı yönlerini düşün ve onu gözünde ‘’ Bulunmaz hint kumaşı ‘’ şeklinden tamamen çıkar. Unutma kimse vazgeçilmez değildir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu