Güzellik

Uzun ve Parlak Saçların Sırrı Patates Suyu

Kim saçlarının uzun ve sağlıklı uzamasını istemez ki? Ama göründüğü kadar kolay değil. Genetik faktörler, sağlıksız yaşam tarzı, kötü beslenme alışkanlıkları, sert su ve toz, kirliliğe ve kimyasal maddelere maruz kalma saçlarımızın kalitesini bozduğu bilinen bir kaç faktördür. Hepimiz, yüksek ücretli ürünler alıp zar zor iyi sonuç veren saç ürünleri satın alıyoruz. Neyse ki, mutfağımız bir mucize gibi çalışan ve neredeyse hiçbir maliyeti olmayan doğal ilaçlar deposudur! Çoğu ev mutfağında kolayca bulunabilen bu bileşenlerden bazıları sadece saçınızı sağlıklı kılmakla kalmaz aynı zamanda daha çabuk uzamasına yardımcı olur. Bu tür bir bileşenlerin biri de, en mütevazı sebzemiz olan patatestir. Bu çok yönlü sebzenin suyu saç büyümesi için güçlü bir iksirdir.

Patates suyu saçlara ihtiyacı olduğu vitamini nasıl sunar ve daha kısa sürede uzamasına nasıl yardımcı olur? Hadi cevapları bulalım.

Hızlı Saç Uzaması İçin Patates Suyu

Patates suyu saç büyümesini teşvik etmenin en ucuz ve doğal yollarından biridir. Uzun vadede saçlara zarar verebilecek kimyasallar içerebilen mağazadan satın alınan saç ürünleriyle karşılaştırıldığında, patates suyunun kullanılması çoğu insan için işe yarayan tamamen doğal bir çözümdür.

Patates suyu, kolajeni onarmak ve onarmak için çalışan oksijen seviyesini artıran çeşitli temel vitaminlerden oluşur. Kolajen ciltte ve diğer bağ dokularında bulunan proteindir. Geliştirilmiş bir kolajen daha sonra saçın daha iyi büyümesine yardımcı olabilir.

Patates suyuyla yapılan hafif bir masaj, saç derisini daha da teşvik eden sağlıklı saç derisi hücrelerinin harekete geçmesine yardımcı olur.

Aşırı yağlı saçlar saç kırılmasına neden olabilir. Patates suyunda bulunan yüksek nişasta miktarı, saç derisinde ve foliküllerde bulunan fazla yağı çıkararak düzgün şekilde büyümelerini sağlar.

Saç derisindeki kuruluk kepeklere neden olabilir, bu da saçların incelmesine ve kırılmaya neden olabilir. Patates suyu, limon suyuyla karıştırılarak kuruluk için sağlıklı bir büyüme için güçlü bir çözümdür.

Saç dökülmesi yaşıyorsanız, kurtarmaya patates suyunu deneyin. Patates suyu, oksijene bağlanır ve zayıf kökler üzerinde çalışır, kavramalarını daha da güçlendirir.

Hızlı Saç Uzaması İçin Patates Suyu Nasıl Kullanılır

Artık saçlarınız için patates suyunun besleyici özelliklerini bildiğinize göre, bu güzellik iksirini uzun ve sağlıklı saçlar elde etmek için nasıl kullanabileceğinizi öğrenmenin zamanı geldi. Yapmanız gereken tek şey, saç derinize ve saçınıza doğru şekilde patates suyu sürmektir. En az 15 dakika parmak uçlarınızla masaj yapın. İyi bir masaj saçın daha iyi büyümesine yardımcı olarak kan dolaşımını uyarabilir. Ilık suyla durulayın. Etkili sonuçları görmek için patates suyunu en az ayda üç kez tekrarlayın.

Evde Saç Büyümesini Teşvik Etmek İçin Patates Suyu Nasıl Yapılır

Patatesleri iyice yıkayın.

Şimdi patatesleri soyun ve rendeleyin.

Rendelenmiş patatesleri elinize alın ve bütün sebze suyunu sıkın. Suyu hemen kullanın.

Patates suyunu çıkarmanın bir başka yolu, patatesi parçalara ayırıp, bir meyve sıkacağıyla karıştırmaktır.

Bir muslin bezi alın, posayı süzün ve suyunu saçınıza ve saç derinize uygulayın.

Cebinizden para çıkmadan uzun ve sağlıklı saçlar elde etmek için bu doğal ilacı ayda en az 3 defa kullanın.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu