Dekorasyon

Baharı Salonunuz İle Karşılayın! Salon Dekorasyonunda Renkler

Bahar mevsiminin artık yavaş yavaş kendisini göstermesiyle birlikte hepimizin içerisin de bir keyif, bir canlılık oluşmaya başladı. Böyle kıpır kıpır olacağımız kuşların cıvıltılı sesleri ve renk renk açmış çiçeklerin güzelliği ile enerji dolacağımız zamanlar artık gelmeye başladı.

Peki bu hem hava da hem de içiniz de yaşanacak bahar coşkusunu ve renkliliğini evinize de yansıtmak ve evinizin içerisinde de bahar havasını solumak istemez misiniz? Salon dekorasyonunuz da yapacağınız birkaç ufak ekleme ve aksesuar seçenekleri ile birlikte baharın o güzel canlılığını salonunuza da yansıtabilirsiniz. Böylelikle hem dışarı da hem eviniz de her daim canlılığı ve keyfi yaşayabilirsiniz. Haydi o zaman bir bakalım salonunuza neler katarak bahar havası getirebilirsiniz.

Renkli Aksesuarlar

Eğer sıkıcı ve bunaltıcı bir salonunuz var ise bu sıkıcılıktan birkaç renkli dokunuş ile birlikte kurtulabilirsiniz. Evinizin salonuna enerji kazandırmak, renk katmak öyle düşündüğünüz gibi çok yüksek miktarlara ihtiyaç olunan bir durum değil. Çok az ve düşük bir bütçe ile de salonunuza renk ve enerji kazandırarak yeni baştan yaratabilirsiniz.  Bazı önemli yerlere ufak renk dokunuşları yaparak salonunuz da büyük değişiklik yapmış gibi bir hava yakalayabilirsiniz. Eğer yüksek bir bütçeye değil de düşük bir bütçeye sahip iseniz, salonunuzu renklendirmek için aksesuarlardan yararlanabilir ya da kendi renkli aksesuarlarınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Eğer kendi renkli aksesuarlarınızı kendiniz yaparsanız bu sayede maliyeti de oldukça düşük tutmuş olabilirsiniz. Salonunuzu sıkıcılıktan kurtarmak ve renklendirmek için bakalım başka neler yapabilirsiniz; mesela koltuklarınız da yer alan kırlentleriniz de koyu tonlarda ise değişikliğe kırlentleriniz ile başlayabilirsiniz. Eviniz de hangi rengin daha fazla ağırlıkta olmasını istiyorsanız genel havaya uyum sağlayacak şekilde ki renkler de kırlentler tercih edebilirsiniz.  Koltuklarınız dışında, duvarlarınızı da renklendirebilirsiniz. Belki duvarınızın bir tanesini farklı bir renge boyayabilir ya da duvarınızın birine renkli çerçeveler asarak salonunuza o şekilde bir renk katabilirsiniz. Bu hem salonunuza renk katarken hem de aynı zaman da oldukça modern bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Yeşil Bitkiler

Yaşadığımız alana renk ve enerji katmak için en büyük ihtiyacımız olan şey şüphesiz ki bitkilerdir. Sadece yeşil ağırlıklı bir dekorasyon istiyorsanız büyük yeşil saksı bitkilerinden tercih edebilirsiniz. Yeşil renk dışında salonunuz da bir çok farklı rengin uyum içerisinde bir görüntüde olmasını istiyorsanız da, birbirinden güzel renk renk saksı çiçeklerinden almayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem çok renkli hem de çiçek gibi bir salona sahip olabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu