Güzellik

Parlak Pakışlar İçin Hileli Makyaj

Makyaj dendiği zaman aklınıza ilk gelecek ürünler gözlerinizle ilgili olandır. Makyajın olmazsa olmazı olan gözleriniz için birkaç hile ile daha parlak ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

İşte bu yazımızda Parlak Bakışlar için Hileli Makyaj yapmak isteyenlerin uygulaması gereken adımları paylaşacağız. Yazımızda çekicilik, parlaklık gibi bir bakış için sahip olunması istenen tüm özelliklere kavuşabileceğiniz püf noktaları bulabilirsiniz.

Önerilerimize uymanız halinde övgülü ve kıskanç bakışların etkisi altında kalacağınızın garantisini veriyoruz.

Eyeliner renginizi seçin

Parlaklık ve canlılık hilesinin ilk adımı olarak eyeliner seçimini söyleyebiliriz. Eyeliner dendiği zaman aklınıza klasik olarak siyah veya kahverengi gelebilir. Aklınızdaki kalıplaşmış bu eyeliner düşüncesini biraz değiştirebileceğimizi düşündüğümüz iddialı bir renk olan ‘lacivert’i öneriyoruz.

Göz makyaj ürünlerinde kullanılacak renkleriyle ve kıyafet kombinlerinizle kolayca uyum sağlayacak olan lacivert eyeliner gözlerinizin beyazını ön plana çıkarmanıza yardımcı olur. Alıştığını renklerin dışına çıkmanızı sağlayacak bu önerimizin etkisini muhteşem bir şekilde hissedeceksiniz.

Kapatıcı kullanın

Önemsizmiş gibi görünmesine rağmen göz altı torbalarınızı ve gözlerinizin altında varolan çizgileri, koyu renkli halkaları gizleyecek olan bu ürün sayesinde aydınlığı hissedeceksiniz. Aydınlık demişken kapatıcınızın üzerine bir miktar aydınlatıcı da uygulamanız sonucun daha verimli olmasında etkili olacaktır.

Önemli olan gözlerinizin kötü görünmesinde büyük etkisi olan kırışıklık görünümü veren çizgilerinden kurtulmaktır.

Beyaz göz kalemi

Parlak bakışlar için hileli makyaj önerilerimizin bir diğer adımına geldik. Göz makyajının temel ögesi olan göz kaleminin seçiminde bazı püf noktalara dikkatinizi çekeceğiz. Beyaz göz kalemi veya ten rengi göz kalemi sayesinde gözleriniz hem iri, hem de parlak görünebilir.

Açık renkli göz farı

Gözlere dikkat çekmenin altın kurallarından olan iç köşeerinin beyazlatılması tekniğini bugüne kadar duymamış olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken açık renkli göz farını kullanmaktır. Aynı şekilde aydınlatıcıların da aynı görevi görebileceklerini söyleyelim.

Yukarıdaki bir adımda da belirttiğimizden anlayacağınız gibi parlak bakışlarda aydınlatıcıların ve bu görünümü verecek olan ürünlerin etkisi büyüktür.

Uykunuzu alın

Yukarıda parlak bakışlar için hileli makyaj teknikleri ile ilgili önerilerde bulunmaya çalıştık. Son olarak da hem sağlığımızı olumsuz etkileyen, hem de gözlerimizin pırıltısını kaybetmesine neden olan uykusuzlukla savaşın. Düzenli uyumaya, uyanmaya çalışın ve uykunuzu tam olarak alın. Aksi halde sizi ele veren gözlerinizin sağlıksız bakmalarına neden olabilirsiniz. Solgun ve hastalıklı bakışlardan kurtulmanın en önemli adımının uyku problemlerini ortadan kaldırmak olduğunun bilincine varın.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu