Güzellik

Yüzdeki Fazla Yağlar Cildi Dengede Tutar Mı?

Yüzdeki Fazla Yağlar Cildi Dengede Tutar Mı? Fazla yağdan kurtulmak için yüzünüzü yıkıyorsunuz, peki ya yüzünüze fazla yağ sürmeye ne dersiniz? Özellikle parlak bir ciltten korkuyorsanız, mantıksız görünebilir.

Yüzdeki Fazla Yağlar Cildi Dengede Tutar Mı? Yağlar tarafından kazanılanlar, bu botaniklerin cildi dengede tutarken günü temizleme yeteneğiyle satılıyor. İşte detaylar yazımızda..

Yüzdeki Fazla Yağlar Cildi Dengede Tutar Mı
Yüzdeki Fazla Yağlar Cildi Dengede Tutar Mı

Neden Daha Fazla Yağ Eklemelisiniz

Peki, çıkarmak için daha fazla yağ eklemenin mantığı nedir? Yağ temizleme yönteminin arkasındaki fikir, iyi yağlar eklemenin kötü yağlara karşı koymasıdır. Yüz yağının cilde oturmasına izin verdikten sonra, bu “iyi” yağlar, genellikle aşırı makyaj ve diğer yüzey kirliliklerinden oluşan yüzünüzde bulunan “kötü” yağlarla birleşir ve durulanır. Bu iyi yağlar, faydalı yağları kötü yağlarla birlikte uzaklaştırmak yerine cildin yağ üretimini de dengeler. Yağlı temizleme, makyajı ve kiri nazikçe çözerken, cilde gerekli nemi ekler, genel cilt tonunu iyileştirir ve yaşlanma karşıtı antioksidanlarla gözenekleri doyurur.

Tüm Yağlar Aynı Değildir

Peki temizlik için kullanılacak uygun karışım nedir? Bebek yağlarında geleneksel olarak bulunan lanolin ve mineral yağ yerine, cildi temizlemek için kullanılan yağlar her cilt tipine göre hazırlanmış saf botanik yağlardır. Karma ciltler için aspir yağı, hassas ciltler için zeytinyağı, kuru ciltler için ayçiçek yağı veya seyreltilmiş hint yağı kullanılmadır. Yağlı ciltte aktif yağ bezlerine karşı C ve E gibi vitaminler ve yeşil çay özü gibi diğer aktif maddeleri temizleme işleminde kullanabilirsiniz. Çok hassas bir cildiniz varsa veya alerjiye yatkınsanız, alerjik kontakt dermatit geliştirmeniz durumunda önce bir yağ testine gitmelisiniz.

  • Yağ temizliği sadece doğru yağları kullanmaktan ibaret değildir. Aynı zamanda yağları doğru şekilde kullanmakla da ilgilidir.
  • Yağ temizleme yöntemi, kuru cilt ve cilt tipinize uygun az miktarda bir yağ karışımının avuçlarınız arasında ovuşturulmasıyla başlar.
  • Lavaboda veya duşta normalde temizlediğiniz sürece bu yağı cildinize nazikçe masaj yapın. Bunu bir buhar tedavisi ile tamamlayın.
  • Temiz bir bezi sıcak musluk suyuyla ıslatın, sıkın ve soğuyana kadar buharı emmek için cildinizde dinlendirin. Bu, yağ temizleyicinin çoğunu ortadan kaldırır.

Bu durumları yaparsanız cildiniz içerisinde yer alan sağlıklı yağları beslemiş olursunuz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu