Güzellik

Ev Yapımı Göz Makyaj Temizleyicileri

Pahalı güzellik ürünlerinin veya cilt bakım ürünlerinin en iyisi olduğu genel bir önyargıdır. Örneğin, makyaj temizleyicisine, özellikle de göz makyajı temizleyicisine çok fazla ücret ödediğinizde, makyajı çıkarmak için birden fazla makyaj temizleme pamuğu kullanıp birde göz çevresi kuruluğumu yaşıyorsunuz? En iyi temizleyiciler cilde nazik davranan, kullanımı kolay ve ek olarak nemi çekmeden cildinizi besleyenlerdir. Göz makyajını birkaç hamlede temizleyen ve en önemlisi düşük bütçeyle, evde olan malzemeler ile makyajınızı çıkarabilirsiniz. Mağazalardan satın aldığınız ürünlere neden çok fazla yatırım yapıyorsunuz? Aşağıdaki tariflerin cildiniz için son derece iyi olduğunu ve aslında cilt bakım mağazasından alınan markalı ürünlerden çok daha iyi olduğunu göreceksiniz.

İşte ev yapımı göz makyajı temizleyicileri

Bebek Şampuanı

Yarım yemek kaşığı göz yakmayan bebek şampuanını küçük bir kâsede çeyrek çay kaşığı Hindistan cevizi yağıyla birleştirin. Karışıma bir bardak su ekleyin ve iyice karıştırın. Bir cam kavanoza aktarın ve iyice çalkalayın. Karışımdan bir miktar pamuğa dökün ve göz makyajınızı silin. Üst kısımda biriken yağ normaldir.

Zeytinyağı

Küçük bir kavanoza üç çorba kaşığı badem yağıyla birlikte dört çorba kaşığı zeytinyağı ilave edip karıştırın. Uyumadan önce göz makyajını çıkarmak için bu yağ karışımını kullanın. Yağ karışımı cilt için besleyicidir ve göz çevresine masaj yapmak için de aynı karışımı kullanabilirsiniz.

Avokado

Göz makyajını çıkarırken avokado sihrinden faydalanabilirsiniz. Yumuşamış, olgun bir avokadoyu ortadan ikiye bölün ve bir krem ​​gibi pamuğa sürün daha sonra göz makyajınızı silmek için kullanın. Avokadodaki vitaminler ve omega 3 yağ asitleri cildi besler ve nemli tutar.

Cadı fındığı suyu

Küçük bir cam kavanoza bir çorba kaşığı jojoba yağı ve biraz zeytinyağı ile 2 çorba kaşığı cadı fındığı suyunu (alkolsüz) karıştırın. Karışıma bir bardak içme suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Kapağı değiştirin ve daha sonra yine çalkalayın. Çözeltiye bir makyaj temizleme pamuğu batırın ve tüm makyajı çıkarmak için gözlerinizi ve yüzünüzü nazikçe silin. Bu karışım hassas göz bölgesine oldukça hassas davranır. Ayrıca kırışıklıkları önlemek istiyorsanız aynı karışımla cildinize masaj yapabilirsiniz.

Hint yağı

Bir cam kavanozda eşit miktarlarda üzüm çekirdeği yağı ile Hint yağını karıştırın. Yağ karışımına makyaj temizleme pamuğuna batırarak, gözlere, kirpiklere ve tüm yüze sürün. Yağı kullanarak göz kapaklarına ve gözlerin altına nazikçe masaj yapın. 10 dakika bekleyin ve daha sonra yeni bir pamuklu bez kullanarak yağı silerek temizleyin.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı saçlarda elektriklenmeyi önleyen mükemmel bir yağdır. Ayrıca vücut nemlendiricisi olarak kullanılır ve aynı zamanda gerçekten iyi bir göz makyajı temizleyicisidir. Alt göz bölgesini çok fazla çekmeden veya ovalamadan makyajı kolayca çıkarır. Hindistan cevizi yağı, göz makyajı içinde bulunan maskara ve göz farı gibi suya dayanıklı maddeleri çözer, böylece kirpiklerden ve ciltten temizler. Ayrıca cildinizi yumuşatır, pürüzsüzleştirir ve nemlendirir. Bazı hindistancevizi yağlarını (oda sıcaklığında yağ katı olur) çıkarıp parmaklarınızla biraz yedirin daha sonra, göz çevrenize sürün ve parmaklarınızla masaj yapın. Tüm makyajı çıkarmak içinse kuru bir pamuk ile Hindistan cevizi yağı kullanın.

Bebek Yağı

Bebek yağı 2 bileşen içerir, koku ve mineral yağ. Mineral yağ, elde edilen doğal bir maddedir. Göz makyajınızı temizlemek için bebek yağı kullanmak etkili, nemlendirici, güvenli ve ucuz bir yoldur. Bir tane makyaj temizleme pamuğuna bir miktar bebek yağı dökün ve tüm göz makyajınızı silin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu