Güzellik

Yumurta Kabuğu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Yumurta Kabuğu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır? Cildi sıkılaştırma ve ciltteki lekeleri giderme özelliği olan yumurta kabuğu maskesi son günlerde oldukça popüler durumda. Peki yumurta kabuğu maskesi nasıl hazırlanır? İşte cevabı..

Yumurta Kabuğu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır? Yumurta kabuğu cildinizde peeling etkisi yaratarak cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlamaktadır. Yağ ve kirden, hava şartları ve güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan cildinizdeki kararmalara cildinizi beyazlatan yumurta kabuğu maskesi ile bakım yaparak bir dur diyebilirsiniz. Cildinize faydalı olabilecek malzemelerle hazırlanan karışım tıkanan gözeneklerin açılarak derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Yağ ve kirden arınan cildiniz ipeksi bir görünüme ve canlılığa kavuşacak ve düzenli uygulama sonrası cildinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

Yumurta Kabuğu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır
Yumurta Kabuğu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır

Cildinizi Beyazlatan Yumurta Kabuğu Maskesi

Malzemeler

1 çay kaşığı yumurta kabuğu tozu

1 çay kaşığı melisa çayı

1 çay kaşığı bal

1 yumurta akı

2-3 damla limon suyu

Maskenin Hazırlanması ve Uygulanması

Öncelikle daha önceden kullanmış olduğunuz bir yumurtanın kabuğunu ayırarak kurumaya bırakın. Yumurta kabuğu maskesini hazırlarken kurutulan yumurta kabuğunu havanda toz haline getirin. Toz haline getirdiğinizi yumurta kabuğundan 1 çay kaşığı kaseye alarak sıra ile diğer malzemeleri ekleyin ve iyice karışmasını sağlayın. Temizlediğiniz cildinize masaj yaparak yumuşak hareketlerle maskeyi uygulayın. 10-15 dakika kadar cildinizde beklettiğiniz maskeyi ılık su ile ve yine yumuşak hareketlerle cildinizden arındırın. Aynı zamanda cildinizin temizliği için de peeling etkisi yaratmak adına kullanabileceğiniz cildi beyazlatan yumurta kabuğu maskesini haftada 2 veya 3 kez cildinize uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulama sonrası cildinizin yağ ve kirden arınarak temizlendiğini ve doğal yollarla beyazladığını fark edeceksiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu