Güzellik

Saç Beyazlamasına Doğal Çözüm

Günümüzde pek çok sebebe bağlı olarak, yaşanan problemlerin başında, erken saç beyazlaması gelmektedir. Bu durum strese, kimyasallara ve yaşama şekline bağlı olabileceği gibi tamamen genetik faktörler yüzünden de olabilmektedir. Özellikle kadınların, korkulu rüyası olan saç beyazlaması, psikolojik açıdan kötü etkileri olan bir durumdur. Yaşlanma belirtileri ile yüz yüze kalmak hiç hoşumuza gitmez.

Ancak saç beyazlamasına doğal çözüm yolları, tüm bayanların yüzünü güldürecek bir uygulamadır. Düzenli uygulama ile bu problemi kökünden çözmek mümkün olduğu gibi, pek çok kişi tarafından uygulanmış ve çok olumlu sonuçlar alınmıştır.

Öncelikle beyazlamamış saçlarımızı korumak için gerekli olan uygulamaları yapmakla başlamalıyız.

– Vitaminler açısından zengin beslenmeli ve yeterli demir aldığımızdan emin olmalıyız.

– Islak ıslak saç taramaktan kaçınmalıyız.

– Saçlar her zaman temiz tutulmalı.

– Saçlarımızı ılık su ile yıkayalım, asla çok sıcak su kullanmayalım.

– Direkt güneş ışınlarına maruz kalmaktan korunalım. Şapka ya da eşarp kullanmaya özen gösterelim.

– Saç derinize düzenli olarak günde bir kez masaj yapın.

– Sigara ve kahve tüketiminden uzak duralım.

– Kimyasal ürünler yerine organik ve doğal olanları tercih edelim.

Saç beyazlamasına doğal çözüm yolları, birkaç uygulamadan oluşmaktadır. Saç beyazlamasının sebebi renk verici pigmentlerin azalması ya da ölmesi yüzünden olmaktadır. Bu uygulamalar renklendirmek amaçlı değil, bu renk verici pigmentleri canlandırma ve yeniden görevlerini yapmalarını sağlamak amaçlı yapılmaktadır. Bu yüzden, doğal süreçte sorunun giderilmesi için, zamana ihtiyaç vardır ve biraz sabırlı olup, uygulamalara devam edilmelidir.

Birinci Uygulama

Taze zencefili rendeleyelim ve balla karıştırarak, bu karışımı saç diplerimize masaj yaparak uygulayalım. 15 dakika bekledikten sonra, herhangi bir şampuan kullanmadan durulayarak temizleyelim. Bu uygulamanın haftada üç kez yapılması gereklidir.

İkinci Uygulama

3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 15 damla limon suyunu iyice karıştıralım. Masaj yaparak saç diplerimize çok iyi bir şekilde yedirelim. Bu uygulamayı ne kadar uzun süre saçınızda tutarsanız o kadar etkili sonuç alınmaktadır. Bu yüzden önerimiz, gece yatarken yapmanız ve sabah yıkamanızdır. Bu uygulamayı da haftada en az üç kez yapmanız gereklidir.

Üçüncü Uygulama

1 adet soğanı rendeleyelim ve içine toz zencefil ve bal katarak karıştıralım. Bu karışımı ağzı kapalı bir kapta bir gece bekletelim. Bir gün sonra bu karışımın su salmış olduğunu göreceksiniz. Bu suyu süzerek saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve en az bir saat bekletin. Bu uygulama diğer uygulamalardan biri yapılırken haftada bir kez uygulanmalıdır.

Vermiş olduğumuz bu tarifler sayesinde, saç beyazlamasına doğal çözüm yollarını uygulayarak, saçlarınızın yeniden ana renginde çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu