Güzellik

Porselen Makyaj Modelleri Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Modelleri Nelerdir, Nasıl Yapılır? Porselen makyaj günümüzde özellikle yüzünde ağır izler olan ve çok önemli organizasyonlara katılacak bayanlar için tercih edilen bir makyaj türüdür.

Porselen Makyaj Modelleri Nelerdir, Nasıl Yapılır? Günümüzde teknoloji oldukça ileri seviyelere gitmiş durumdadır. Teknolojinin bu gelişimim makyaj malzemeleri ve ürünlerinde de kendini göstermiştir. Artık daha uzun süreli, daha sağlıklı ve daha güzel bir görünümü sağlayan makyaj uygulamaları yapılabilmektedir. Yapılan her makyaj uygulamasının kullanım alanların da farklılıklar olmaktadır.

Günümüzde özellikle yüzlerde akne sivilce ve derin izlerin olduğu bayanlarda bu izlerin giderilmesinde, gelinlerde, ekrana çıkacak ya da fotoğraf çekimi yaptıracak bayanlarda porselen makyaj modelleri tercih edilmektedir. Bu makyaj uygulamasının en önemli özelliği sağladığı kusursuz kapatıcılık ve uzun süreli kalıcılıktır. Özellikle düğün, ekran çekimi ve fotoğraf çekimi gibi uzun süren organizasyonlarda bu makyaj oldukça faydalıdır.

Porselen Makyaj Modelleri Nelerdir, Nasıl Yapılır
Porselen Makyaj Modelleri Nelerdir, Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen makyaj yapımı uygulamalarında bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu hususlara dikkat edildiğinde başarılı bir uygulama gerçekleştirilmiş olmaktadır. Porselen makyaj uygulaması şu şekilde gerçekleştirilmektedir;

  • Cilt tipine uygun temizleyicilerle en ince ayrıntısına kadar yüzün temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü makyajın kalıcılığı ve parıltısı bu temizlikle doğru orantılıdır.
  • Yağ içermeyen su bazlı nemlendiricilerle yüze nemlendirme uygulaması yapılmalıdır.
  • Tüm kaliteli makyaj uygulamaların olmazsa olmazı makyaj bazı uygulaması yapılmalıdır. Bu sayede uygulanacak porselen makyajın kalıcılığı arttırılmaktadır.
  • Fondöten kullanımı da odlukça önemlidir. burada ten rengine uygun fondöten kullanırken boyun ve dekolte bölgelerinde de tan farkı olmaması için sürülmelidir.
  • Gözaltlarında morluk ve şişlik gibi sorunlar varsa önce göz kapatıcısı uygulayıp gölge düşen yerlere aydınlatıcı sürülmektedir.
  • Genel ayrıntılar bittikten sonra yüzde hangi noktaya dikkat çekilmesinin istendiğine karar verilmektedir. Bu alanlar göz, dudak ya da başka bir nokta olabilir.
  • Porselen makyaj uygulamalarında en önemli noktalardan biride takma kirpik kullanmaktır. Gözlere anlama katacak doğal takma kirpikler kullanılması ve bu kirpiklerin yoğun siyah bir rimel ile belirginleştirilmesi oldukça önemlidir.
  • Porselen makyajlarda allık kullanımı oldukça önemlidir. Hafif ve doğal renkli allıklar porselen makyajın daha doğal görünmesini sağlayacaktır.
  • Porselen makyaj uygulamaların ağırlık göz bölgelerinde ise dudaklar için seçilen ruj renginin daha açık seçilmesi ile doğallık sağlanmaktadır.
  • Makyaj uygulaması sonunda kalıcılığı sağlamak için kaliteli bir makyaj sabitleyici sprey kullanılmaktadır.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu