Güzellik

Yeşil Çay İle Parlak Cilde Kavuşun

Yeşil çay, kateşinler olarak bilinen polifenol flavonoidleri içerir. En çok çalışılan kateşin, yeşil çayın sahip olduğu antioksidan, bağışıklık ve kilo kaybı yararlarının çoğundan sorumlu olan epiglokatekin gallattır (EGCG). Yeşil çay şimdi, cilt kalitesini ve görünüşünü artırabilen yardımcı bir cilt antioksidanı olarak uzmanlar tarafından öneriliyor.

Yeşil çayın cilt için mükemmel bir antioksidan olduğunu gösteren çok sayıda insan çalışması var. Cildinizde biriken çeşitli antioksidan bileşik türleri, güneşin UV ışınlarından ve kimyasallardan korunma sağlar. Likopen, domateslerdeki karoten bileşiği ve E vitaminin tocotrienol formu, cildi koruyan diğer iki antioksidan örneğidir. Cildin sağlıklı olması için çeşitli antioksidanlara ihtiyacı olsa da, çalışmalar yeşil çayın cildi seven bir besin olduğunu tekrar ve tekrar doğruluyor.

İçten Dışa Vuran Güzellik

Kadınlarla yapılan 12 haftalık bir çalışma, yeşil çay kateşinlerinin (EGCG), cilt elastikiyeti, pürüzlülük, ölçeklendirme ve su içeriği gibi cilt özelliklerini geliştirebildiğini buldu. Ek olarak, yeşil çay kateşinlerle takviye edilen grupta daha az UV radyasyon hasarı görülmüştür. 12 haftalık bir süre boyunca günde 540 mg yeşil çay kateşin alan bireyin, ciltlerinde yeşil çay depolarının bulunduğu ve UV ışınlarından korunmalarına yardımcı olduğu bulundu. UV radyasyonu cildinize çarptığında, cildinizdeki antioksidan savunma sistemlerini aktive eden D vitamini etkinliğini başlatır. Derisinde antioksidanlar bulunmayan bir kişi uygun bir savunma yapamayabilir. Bu nedenle, cildin korunmasına yardımcı olmak için yeterli miktarda cilt antioksidanının bulunması gerekir.

Yeşil Çay Alırken

Sağlık uzmanları; “yeşil çay ekstresi bulabileceğiniz en yüksek kalitede yeşil çay ekidir”. Yeşil Çay Özü% 70 polifenol,% 60 kateşin,% 30 EGCG için standardize edilmiştir. Özel olarak hazırlanmış yeşil çay yaprağı bulursanız, narin kateşinleri korumak için yaprakların elle toplandığına dikkat edin. Sadece en kaliteli yeşil çay yapraklarını tüketin, ucuz yeşil çayda yaygın olan pestisitler, ağır metaller veya diğer kirleticilere maruz kalmamak için titizlikle test edilmiş ve kalite kontrolünden geçmiş olanları tercih edin.

Bilim adamları yeşil çay kateşinlerinin topikal olarak emilip emilmediğinden emin değiller. Bu nedenle yeşil çayın cilt faydalarından en iyi şekilde yararlanmanın yolu besin yoluyla takviye etmektir. Cildinizi içeriden besleyin ve dışarıdan parlamayı görün!

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu