Anne-Çocuk

Yeni Anneleri Çok Rahatlatacak Bazı Öneriler

Anne adaylarının en büyük korkusu, doğum sonrası depresyondur. Yeni anneler için son yıllarda çok yaygın olan bu durumu atlatmanın da bazı yolları var. Anne adaylarının korkulu rüyası haline gelen doğum sonrası depresyon ve kaygılarla boğuşmak yerine yardım almak çok daha doğru bir davranış olacaktır. Artık dünyamız çok daha zengin ama bir o kadar da zorlu bir süreç yaşıyor. Yeni anne olduysanız, biraz sakinleşmek için bazı önerilere ihtiyacınız olabilir. İşte, Yeni Anneleri Çok Rahatlatacak Bazı Öneriler…

Öğreneceksiniz

Bebeğiniz dünyaya geldiğinde hayat hakkında bir çok şeyi öğrenmeye başlayacak. Onun bir şeyler öğrendiği gibi siz de anne nasıl olunur onunla birlikte öğreneceksiniz. Bu biraz zaman alacak, elbette hatalar da yapacaksınız, ama bunların hepsinin normal olduğunu unutmayın ve kendinize de fazla yüklenmeyin.

Kendinize Sevgi Gösterin

Bebeğinize sevgi ve ilginizi mutlaka göstereceksiniz ama bu sırada kendinizi de ihmal etmeyin. Siz dünyanın en güzel annesisiniz ve ilgiyi kesinlikle hak ediyorsunuz. Unutmayın anne olmayı yavaş yavaş öğreniyorsunuz ve aynaya bakıp kendinize gülümseyin.

Başka Yeni Annelerle Tanışın

Yalnız kalmayın, sizin gibi yeni anne olmuş başka insanlarla iletişim kurun. Unutmayın, onlar da sizin gibi çok güzel ve bir o kadar da zorlu bir yoldalar. Onları arayın, buluşun, konuşun. Bu sayede bir çok şey kolaylaşacak.

Zor Zamanlarda Bir Cümleniz Olsun

Zor günler geçiriyorsunuz evet, ama kendinize bir cümle belirleyin ve her zor zamanınızda bunu tekrar edin. Mesela,

Bebeyim şu anda güvende, ben de uyuyabilirim.

Başarabilirim.

Şu an öğreniyorum ve elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

Her şey yavaş yavaş olacak.

Güzel Zamanlardan Keyif Alın

Hayatınızın keyifle geçen zamanlarının tadını çıkarmaya bakın. Derin bir nefes alın. Unutmayın ki, zor zamanlarınız kadar keyifli zamanlarınız da önemli ve gerçek. Mücadele ederken kendinize kattığınız zamanlardaki bilgi kadar, keyifli zamanlarınızda da kendinize bir şeyler katın.

Merak etmeyin, siz annesiniz ve bu içgüdüsel bir durum. Zaman içerisinde korkularınızdan kurtulacak, daha kolay yaşamaya başlayacaksınız. Başaracağınıza inanın ve korkmayın!

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu