Güzellik

Taze Naneden Yüz Maskesi Tarifleri

Taze nane, kolayca bulabileceğiniz yemeklerde ve salatalarda çok yaygın olarak kullanılan doğal bir bitkidir. Harika olan doğal içeriği sayesinde, tıbbi nitelikler bakımından zengindir ve bu nedenle tüketildiğinde vücuda çok fazla fayda sağlar. Fakat taze nanenin cilt için de iyi olduğunu biliyor musunuz? İçeriğinde barındırdığı mükemmel maddeler ile farklı cilt sorunlarına yardımcı olur ve size kusursuz ve güzel bir cilt sağlar.

İşte Evinizde Kolayca Yapılabileceğiniz Taze Nane Yüz Maskeleri

Nane Ve Ekşi Lorlu Yüz Maskesi

Bu yüz maskesi özellikle yaz aylarında kullanım için idealdir ve tüm cilt tiplerine sahip kişilerin kullanabileceği mükemmel bir yüz maskesidir. Taze nane yaprakları uygulamadan sonra cildiniz üzerinde anında soğutma etkisi yapar. Ekşi lor, cildinizdeki güneş lekelerini gidermeye yardımcı olur ve böylece cildinizin parlaklığını artırır. Özellikle cildinizde güneş yanıklarından dolayı kızarıklık varsa, bu yüz maskesi bu lekeleri yok etmekte oldukça iyidir.

Hazırlama Ve Uygulama Yöntemi

İlk önce 2 çorba kaşığı ince kıyılmış nane yaprağı alın ve hamur kıvamını alması için karıştırıcıdan geçirin. Daha sonra yüz maskesini hazırlamak için 1 çorba kaşığı ekşi lor ekleyin. Cildinize uygulayın ve yaklaşık 20 dakika cildinizde tutun. Sonra soğuk suyla durulayın. Müthiş sonuçlar için bu yüz maskesini yaz mevsiminde her gün güneşten battıktan hemen sonra uygulamaya çalışın. Cildinizi rahatlatır ve cildinize bakım sağlar.

Nane Ve Beyaz Kil İle Yüz Maskesi

Daha az çabayla kusursuz ve güzel bir cilt elde etmek için bu mükemmel yüz maskesini deneyin. Yapımı oldukça kolay olan bu maske, kolayca bulunabilen basit malzemeler içerir. Üstelik bu yüz maskesi tüm cilt tipleri için uygundur.

Hazırlama Ve Uygulama Yöntemi

Biraz taze nane yaprağı alın ve biraz su ile karıştırıcı yardımıyla hamur kıvamı elde edin. Şimdi 2-3 yemek kaşığı beyaz kil tozunu ekleyip ve iyice karıştırın, böylece bir macun elde edebilirsiniz. Sonra parmaklarınızın yardımıyla tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bu maskeyi cildinizde yaklaşık 20 dakika bekletin ve sonra soğuk suyla yıkayın. Etkili sonuçlar için haftada en az 2 kere deneyin.

Nane ve Salatalıklı Yüz Maskesi

Bu yüz maskesi, yaz mevsiminde kullanmak için uygundur. Salatalık, cildinizi nemli ve sıkı tutar ayrıca üzerinde bulunan doğal parıltısını korumaya yardımcı olur. Güneşlenmeden sonra cildinizde bu maskeyi deneyin. Küçük cilt tahrişlerini ve yaz mevsiminde sık görülen ısı kaynaklı döküntüleri giderir.

Hazırlama Ve Uygulama Yöntemi

Orta boy bir salatalığın kabuklarını soyun, daha sonra tohum kısmını çıkarın katı kısımlar kullanılacaktır. Sonra pürüzsüz bir kıvama gelmesi için ince olarak rendeleyin. Ayrıca, birkaç tane doğranmış taze nane yaprağı alın ve yüz maskesini hazırlamak için salatalıkla birlikte karıştırıcıya atın. Hamur kıvamını alan karışımı nazikçe cildinize uygulayın ve cildinizde 15 dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. En iyi sonuçlar için, cildinizde günlük olarak kullanın.

Taze Nane, Hint Leylağı Ve Fesleğenli Yüz Maskesi

Bu yüz maskesi sadece yağlı cilde sahip olanlar için idealdir. Nane yaprağı, fesleğen yaprağı ve Hint leylağı yaprağı gibi birkaç malzemeye ihtiyacımız var. Hint leylağı ve fesleğen Yaprakları akne, sivilce,  deri döküntüleri vb. Gibi sorunlara yardımcı olan anti-septik özellikler içerir.

Hazırlama Ve Uygulama Yöntemi

Bir miktar taze nane yaprağı, fesleğen yaprağı ve Hint leylağı yaprağını alarak, pürüzsüz bir macun yapmak için iyice öğütün ve içine 1 çay kaşığı Sandal ağacı tozu ekleyin. Daha sonra cildinize uygulayın. 15 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bu yüz maskesinin günlük kullanımı, yağlı cilt problemlerinden kurtulmanızı sağlar.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu