Güzellik

Daha Kalın Kaşlar İçin Yapılması Gerekenler

Kaşlarınız yüzünüzü tanımlar. Cesur ve kalın kaşlar, şu an bütün podyum modellerinden, kırmızı halı oyuncularına kadar herkeste. Bu görüntüdeki kaşları seviyorsanız doğru yere geldiniz. Kalın kaşlara sahip olacağınız mükemmel doğal bir listeye sahibiz.

Seyrek ve yetersiz kaşlarınız varsa, piyasada bulunan kaş ürünlerinin çoğunun sahte görünüm verdiğini düşünüyorsanız, kaşlarınızı doğal olarak daha kalın hale getirecek ilaçları her zaman aramaya çalışıyorsanız, bu makale tam size göre. Hayatınızı kolaylaştıracağız ve kaşların doğal olarak nasıl kalınlaştırılacağı konusunda farklı çözümleri inceleyeceğiz.

Bu yöntemler kaşınızı daha güçlü ve daha kalın hale getirecek, bazıları da yeni kaşların uzamasına yardımcı olacaktır. Sadece birkaç hafta içinde kalın kaşlara nasıl ulaşacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kalın Kaşlara Nasıl Sahip Olunur?

Sadece bir gecede bir mucize beklemeye başlamadan önce, size kaşların büyümesiyle ilgili bazı gerçekleri daha hızlı anlatmalıyız. Kaş kıllarının normal büyüme hızı, günde yaklaşık 0.16 mm’dir. Buna bağlı olarak, istediğiniz kaşı dört ila sekiz hafta arasında büyütebilirsiniz. Bu yüzden, aşağıdaki yöntemleri denerken veya düzenli uygulamalarla kaşlarınıza dikkat ederken sabırlı olmalısınız.

Şimdi, kaşlarınızın büyüme hızını önemli ölçüde artırmanın yollarını inceleyelim. Bu basit doğal yöntemler ile pahalı olan serumlar ve tedaviler için tonlarca para harcamanıza gerek kalmayacak.

İşte Kaşlarınız İçin Büyüme Çözümleri

Hint yağı

İhtiyacınız olan malzeme:

  • Hint yağı

Uygulama

  • Kaşlarınıza parmak uçlarınızla birkaç damla hintyağı masajı yapın.
  • 30 dakika kadar bekletin.
  • Makyaj temizleyicisiyle silin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Ne Sıklıkta Yapmalısınız?

Kaşları altı haftadan daha kısa sürede doldurmak için her gün hint yağı uygulamaya özen gösterin.

Faydası Nedir?

Hint yağı, daha kalın kaşlar elde etmenin en etkili yollarından biridir. Kıl büyümesini teşvik eder ve ayrıca her saç ve kaş telinin kalın ve güçlü olmasını sağlar.

Dikkat

Saf hintyağı alerjiniz varsa tahrişe, kurdeşen ve kızarıklığa neden olabilir. Kullanmadan önce bir yama testi yaptığınızdan emin olun.

Hindistancevizi Yağı

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Hindistancevizi yağı
  • Kulak çubuğu

Uygulama

Kulak çubuğunu yağın içine batırın ve kaşlarınıza uygulayın.

Bir gece bekletin. Sabahları yüzünüzü yıkayarak durulayın.

Ne Sıklıkta Yapmalısınız?

Her gün kaşlarınıza hindistancevizi yağı uygulayabilirsiniz, ancak haftada birkaç kez kullanmanız bile önemli sonuçlar doğurabilir.

Faydası Nedir?

Kaşlarınız proteinlerden oluşuyor. Hindistan cevizi yağı protein kaybını azaltır ve kaşlarınızı güçlendirir. İçinde bulunan laurik asit, antimikrobiyal bir madde olarak görev yapar ve saç köklerinin enfeksiyonunu önler. Bu da, kaşlarınıza daha fazla zarar gelmesini önler ve daha hızlı büyümelerini sağlar.

Zeytinyağı

İhtiyacınız olan malzeme:

  • Sızma zeytinyağı

Uygulama

Parmak ucunuza bir damla zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza masaj yapın.

Birkaç saat beklettikten sonra, yüzünü suyla yıkayın.

Ne Sıklıkta Yapmalısınız?

Birkaç hafta içinde sonuçları görmek için günde en az bir kez yapılmalıdır.

Faydası Nedir?

Zeytinyağı saç büyümesine yardımcı olan A ve E vitaminlerini içerir. E vitamini her saç telini beslerken, A vitamini vücudunuzun doğal yağı olan sebum üretimini teşvik eder ve bu saçların büyümesine yardımcı olur.

Dikkat

Sızma zeytinyağı kullandığınızdan emin olun çünkü rafine edilmemiş ve kimyasallarla korunmamış olan zeytinyağı en iyi sonucu verecektir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu