Güzellik

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıralamayla Kullanılır?

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıralamayla Kullanılır? Cilt bakımını günlük yapıyor olmak gerekir. Cildimizin bakımı rutin hayatın akışında muhakkak olmalıdır. Cilt bakımınızı güzellik salonlarında yaptıracağınız gibi evde kendi imkanlarınızla da yapabilirsiniz. Evde bakım yapmak için kozmetik ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıralamayla Kullanılır? Çok çeşitli markaların farklı serileri bulunmaktadır. Öncelikle cildinizi ve cilt sorunlarını tanımalısınız. Mesela yüzünüz yağlı mı, kuru mu, karma mı? Bunu anlamak için basit bir soruya cevap vermeniz gerekir. Yüzünüzdeki parlama her bölgede ise yağlı, sadece burun çevresinde ise karma, parlama yoksa kuru cilttir.

Bunu tespit ettikten sonra cildinize uygun olan ürünleri satın alıp kullanmalısınız. Cilt bakımı sadece yüzden ibaret değildir. Tüm vücudunuzu nemlendirmelisiniz. Her duştan sonra cildinize uygun nemlendiriciyi kullanın.

Çok kuru cilde sahipseniz bebek yağları veya değerli yağlardan örneğin Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı vb. kullanabilirsiniz. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz yağsız içeriği olan nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Bol bol su tüketmelisiniz. Cildinize eviniz gibi bakmalısınız. Bunun için cilt bakım ürünleri hangi sıralamaya göre kullanılır bilmeniz gerekmektedir.

İlk adım Temizlemek

Cilt bakım ürünleri hangi sıralamaya göre kullanılır sorusuna cevap olan ilk adım temizlemektir. Cilt tipinize uygun temizleyici köpük, jel vs. ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Uyanınca bu ürünü yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Bol su ile durulayın. Makyaj yapıyorsanız makyajınızı muhakkak çıkarın. Gece uyumadan önce de ürünü yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Bol su ile durulayın.

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıralamayla Kullanılır
Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıralamayla Kullanılır

İkinci Adım Tonik

Cilt bakım ürünleri hangi sıralamaya göre kullanılır sorusuna cevap olan ikinci adım tonik kullanmaktır. Cildinizin ihtiyacına yönelik tonik kullanın. Mesela çok parlayan yüzünüz varsa parlama karşıtı, matlaştırıcı tonik kullanın. Eğer gözenekleriniz büyükse, gözenek küçültücü tonik kullanın.

Üçüncü Adım Nemlendirme

Cilt bakım ürünleri hangi sıralamaya göre kullanılır sorusuna cevap olan üçüncü adım nemlendirmektir. Cildinize uygun nemlendirici kullanın. Eğer doğal yağ kullanmak istiyorsanız. Kuşburnu çekirdeği yağı cildi nemlendirmek için kullanılmaktadır. Temin edip deneyebilirsiniz.

Son Adım Güneş Bakımı

Cilt bakım ürünleri hangi sıralamaya göre kullanılır sorusuna cevap olan son adım güneş bakımıdır. Cildinizi güneşten korumaya özen gösterir. Güneş kremi, losyon, sprey vb. ürünlerden kullanabilirsiniz. Yaz kış kullanın.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu