MODA

Yaz Geldi Bikini ve Mayo Modası Yeniden Başladı

Soğuk havalar nihayet artık ülkemizi terk etmeye başladı. Güneş bize sıcak yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladı. Yorucu ve soğuk geçen kış aylarının sonunda yaz ayları artık geldi. Yaz aylarının gelmesi ile herkes tatil planları yapmaya başladı bile. Tatilde kadın erkek herkesin en büyük derdi havuza ve denize girerken hangi model mayoları tercih edeceğidir. Bikini modasını yakından takip eden hanımlar şimdiden bikinilerini almaya başladı bile.

Bayanlarda Yeni Tarz Bikiniler

Yazın gelmesi ile denize koşan hanımları bu yıl çok farklı sayıda bikini fırsatı beklemektedir. Özellikle son zamanlarda bikini modasının öncüsü sayılan destek straplez tarzı bikiniler en çok tercih edilen üründür. Vücut hatlarını belirgin bir şekilde göstermek isteyen hanımlar rahatlığı nedeniyle en çok bikini modelini tercih etmektedirler. Bu bikiniler pareo ile beraber kullanılmaktadır. Denizden çıktığınız zaman farklı renk ve desende ki pareolar ile gezebilirsiniz. Vücut hatlarını saklamaya çalışan bayanlar ise taytlı elbiseli mayoları tercih etmektedirler. Bir nevi pareo ile denize girmek gibidir. Elbiseli mayo olarak da adlandırılan bu bikini modelinde üst tarafta kap bölgesi bulunmaktadır. Bu kap bölgesi sayesinde iç taraf görünmektedir. Ayrıca üste giyilen elbise de suyu emme özelliği vardır. Böylece taytlı mayo çabuk kurumaktadır. Bir başka tercih edilen ürün ise yüksek belli bikinilerdir. Bu bikini modelinde alt tarafta ki şort kısmı uzundur. Böylece kalçaların rahatlığı sağlanmış olur. Bikini fiyatları modellere ve renklere göre değişmektedir.

Erkeklerde Mayo Çeşitleri

Erkekler bayanlara göre bu konuda daha rahattır. Genelde erkeklerde 2 çeşit mayo modeli bulunmaktadır. En çok tercih edilen ürün düz mayodur. Bu ürünlerde genellikle güneş ışınlarının ve güneş yağlarının olumsuz etkilerinden korunmamıza yarayan özel kumaştan üretilmiştir. Ayrıca bu kumaş suyu itme gücüne sahiptir. Böylece suyu kumaş içinde tutmaz ve çok çabuk şekilde korur. Diğer bir model ise genelde profesyonel yüzücülerin tercih ettiği slip mayodur. Her iki üründe aynı kumaştan üretilmektedir. Fakat slip mayonun tek farkı alt tarafı sıkması ve belirgin şekilde göstermesidir. Mayo fiyatları renklere ve modellere göre değişiklik göstermektedir.

Kapalı Bayanlar İçin Mayo Modelleri

Kapalı yani tesettürlü bayanlar için geliştirilen bu bikiniler 2 çeşittir. Genellikle haşema adında anılır. Birinci haşema modeli tam kapalı tesettür mayodur. Bir elbiseyi andıran bu mayolar tamamen kapalı şekilde dizayn edilmiştir. Baş bölgesi bone yardımı ile kapatılmıştır. Son derece kaliteli malzemeden üretilen bu mayolar suyu kesinlikle üzerinde tutmaz ve güneş ışıklarının size zarar vermesi engeller. Bir başka model ise yarı tesettür mayolardır. Tamamen aynı kumaştan üretilen bu üründe tek fark kol kısmı ve bacak kısmı dizden itibaren açıktır. Tesettür mayo fiyatları bikinilere göre biraz daha pahalıdır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu