Güzellik

Yeşil Çayın Yaşlanma Karşıtı 4 Faydası

Uzmanlar tarafından cilt bakımını, sağlıklı malzemelerle yapmak tavsiye edilir. Yaşlandıkça cilt, yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için zenginleştirilmiş elementler ister. Yaşlanma belirtileri cildin kararması, gözaltındaki koyu halkalar, yüzdeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünmesiyle kendini belli etmeye başlar. Cildin doğal parlaklığını kaybetmeye başlamasına ve yüzdeki ince çizgilerin donukluğa ve kuruluğa neden olmasına sebep olur.

30 yaşını doldurduysanız, yukarıda belirtilen sorunlarla yüzleşmeye başlıyorsunuzdur, artık cildinizi korumaya başlamanın tam zamanı. Ancak günümüzde piyasada bol miktarda ürün bulunmasına rağmen, uzmanlar tarafından bitkisel ve organik ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir. Yeşil çay yaşlanma sorunları için sihirli çay olarak bilinir, Yeşil çay içmek, kusursuz cildi geri kazanmanın en etkili ve zahmetsiz yoludur. Oksitlenmemiş yapraklardan yapılır ve daha az işlenerek sayısız fayda sağlar.

Yeşil Çayın Yaşlanma Karşıtı 4 Faydası

Bir Antioksidan Ajan Olarak Çalışır

Yeşil çayın içerdiği en önemli özelliklerden biri, oligomerik proantosiyanidinler – bir antioksidan olan OPC’ler, cildin arındırılmasına yardımcı olan ve yaşlanmanın etkilerini yavaşlatan, ölü hücreleri aktive eden cildi derinlemesine temizleyen bir madde olarak işlev görür. Kimyasallar sadece yüzeyde çalışır, ancak yeşil çay vücudun ihtiyaç duyduğu gerekli nemi sağlayarak parlak, ışıltılı büyüleyici görünümü geri kazandırır.

Yeşil Çay, Stres Ve Kaygıyı Ortadan Kaldırır

Günümüzde stres, yaşamdaki zorluklar ve sorumluluklar nedeniyle herkesin yaşamının bir parçası haline gelmiştir ve insanlar gerçek yaşlarından çok daha fazla görünmeye başlamıştır. İş baskısı, ilişkiler, finansal veya aile sorunları stresin herhangi bir nedeni olabilir. Hepsinden veya kesinlikle en az birinden acı çekiyor olabilirsiniz ve stres bunun yüzünüze yansımasını sağlar. En iyi ilaç yeşil çaydır; L-theanine içerir – anksiyete seviyesini azaltan ve beyni sakin bir şekilde dinlenme ve çalışmasını sağlayan bir amino asit olarak çalışır.

Yeşil Çay İle Kendinizi Yenileyin, Rahat Ve Canlı Hissedin

Yaşlanmayla savaşmak için temel şey zindelik ve sağlıktır, yaşamın görünmeyen engellerini aşmak için fiziksel ve zihinsel olarak formda kalmak gerekir, diyabet, kolesterol, kan basıncı, depresyon ve kalp hastalığı gibi herhangi bir hastalıkta daha yaşlı görünmenize sebep olabilir. Yeşil çayın hepsi için tek bir çözüm olduğunu bilmek sizi şaşırtacaktır. Artan şeker seviyesini düşürmeye de yardımcı olur, kolesterol oranını dengeler, yüksek tansiyon tehlikesini vb. rahatsızlıkları önler.

Kiloyu Azaltmak İçin Mükemmel Bir Çözüm

Yeşil çaydaki polifenol insan vücudundaki metabolizmayı arttırır, kalorileri ve yağları yakar. Temel besin maddeleri bağışıklık sistemini sağlıklı durumda tutar. Ağırlığı azaltmak için besleyici gıdaları kesmek yerine veya spor salonlarında saatler geçirmek yerine fazla çaba sarf etmeden, vücudunuzu mükemmel bir şekle sokmak için yeşil çay tüketebilirsiniz.

Günde en az iki ila üç bardak yeşil çay, cildiniz için harikalar yaratabilir, sadece yaşlanma izleriyle savaşmaz, aynı zamanda sağlığı iyileştirir ve gün boyu taze, tetikte ve aktif olmanızı sağlar.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu