Güzellik

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır? Yan Etkisi Var mı?

Ciddi leke sorunu yaşayan birisi olarak, çeşitli yöntemler denedim. Böylece leke tedavisinin ne kadar zor bir süreç olduğunu daha iyi anlamış oldum. Can sıkıcı, psikolojimin bozulduğunu hissetmeye başlamıştım, kalabalık ortamlardan kaçmaya, insanlar ile yakın mesafe durmamaya, sürekli aynaya bakmaya ( lekelerin çok belli olup olmadığına bakmak için ), sürekli kapatıcı formülde olan ürünler almaya, insanların sürekli lekelerime bakıp dalga geçtiklerini düşünmeye başlamıştım.

Artık bu sıkıntıyı birazda olsun hafifletmek için çareler aramaya başlamıştım. Eminim leke problemi yaşayan bayanlar da bu tür sıkıntılar yaşıyorlardır. Derin bir araştırma ve kurtulma hevesi sonrasında özel bir hastanenin cilt uzmanı ile bir görüşme yaptık, bana esmer olduğumdan dolayı biraz zor bir tedavi olabilir, fakat senin birazda olsun rahatlamanı sağlayabilecek ve lekelerde ciddi bir açılma etkisi gösterecek bir uygulama yapacağım sende bu uygulama ile birlikte bana yardımcı olup istediklerimi evde harfiyen uygulayacaksın. Merak ettim bana uygulayacağı yöntem gerçekten işe yarıyor mu? Bana karbon peeling uygulamasını tavsiye etti, Çalışma programı hazırlandı ve başladık. Karbon Peeling ile ilgili merak edilen bazı soruları kısaca anlatayım:

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling uygulama aşamasına cildi temizlemekle başlanıyor. Temizlenmiş ve makyaj kalıntılarından arınmış olan cilde, fırça yardımıyla göz çevresi hariç tüm yüze karbon maske sürülüyor. Kuruması bekleniyor. Kuruduktan sonra ışınların göze zarar vermemesi için deniz gözlüğü gibi tatlı bir gözlük takılıyor ve heyecan başlıyor. Şimdi sıra uygun olan atışların yapılmasında, önce cilde sürülen karbonun patlaması için atışlar yapılıyor. Bu atışlar sırasında hafif yanık kokuları hissediliyor ama korkacak hiçbir şey yok. Sadece karbon patlatılıyor ve cilde geçmesi sağlanıyor. Ayrıca hiçbir şekilde acı hissetmiyorsunuz. Ufak batmalar oluyor, buda normal bir şey zaten, evet karbon patladı ve ikinci aşamaya geçiliyor. İkinci aşama karbonun ciltten lazer yardımı ile silinmesi yani cilde tamamen geçirilmesi, Q- switched lazerle atışlar yapılarak ciltteki karbon cilt dokusuna geçiriliyor. Tatlı gözlükler de çıkıyor.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

İşlemin ilk seansı neredeyse bitmek üzere, aynaya baktığınızda biraz kızarmış bir cilt göreceksiniz, ama korkmayın sadece 2–3 dakika sürüyor. Cilde nemlendirici ve güneş koruyucu uygulanıyor. İsterseniz ağır olmayacak şekilde makyajınızda yaparak oradan ayrılıyorsunuz.

Karbon Peeling Ne Zaman Sonuç Verir?

Karbon Peeling uygulaması sonrasında hemen farkı hissedeceksiniz, çok taze ve parlak bir cilt oluşuyor. Ayrıca ciltteki bazı kırışıklıklarında açıldığını ilerleyen zamanlarda fark edeceksiniz. Cildinizde zarar vermiyor, yan etki yapmıyor. Ben 4 seans yaptırdım ve şu an rahatlıkla her ortama girebiliyorum, önceleri çok fazla kapatıcı kullanıyordum, şimdi ise hafif bir kapatıcı güzel bir makyaj ile kendimi daha rahatlamış hissediyorum. Cildinizi mutlaka temiz tutun ve güneş koruyucu kullanın. Cildinizi güneş ışınlarından ne kadar korursanız leke tedavisinden oka dar iyi sonuçlar alırsınız.

Leke tedavisi sabır ve azim isteyen zor bir süreçtir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu