Güzellik

Salatalık Maskesi İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun!

Salatalık Maskesi İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun! Salatalıkları genellikle yiyecek olarak tercih etsek de kabak ailesinin en önemli öğesi olan bu mucizevi sebze ile cildinizdeki tüm kırışıklıkları yok edebilirsiniz. Birkaç malzemeden meydana gelen salatalık maskesi ile daha genç pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Salatalık Maskesi İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun! Salatalık doğada en iyi anti-inlamatuar botaniklerden birisidir. Bu özelliği sayesinde yüzünüzdeki kırışıklıkları yok edip, bir takım cilt sorunlarını da iyileştirme özelliğine sahiptir. Salatalığın iyileştirici gücünden yararlanmak için işte size salatalık maskesi tarifi ….

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır

Salatalık maskesi nasıl yapılır konusuna geçmeden önce salatalığın cilde sağladığı faydalar hakkında bilgi vermek daha yararlı olacaktır. Salatalık hücrelerinizi yenilemeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olan mineraller ve aminoasitler içermektedir. Ayrıca anti-bakteriyel özelliği taşıdığından dolayı ciltte oluşan ödem ve şişlikleri de yok eder. Ciltte zarar veren serbest radikalleri yok edip cildi yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Salatalığın cildi iyileştirici özelliğinden yararlanmak için salatalık maskesini cilt bakım rutininize mutlaka eklemelisiniz. Ayrıca güneş yanığından akneye, sivilcelerden siyah noktalara her türlü cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza deva bulmak istiyorsanız salatalık maskesi tam size göre bir alternatif olacaktır. Şimdi, gelelim salatalık maskesi tarifi ve yapılışına..

Salatalık Maskesi İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun
Salatalık Maskesi İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun

 Salatalık Maskesi İçin Malzemeler

  • 1/4 muz
  • 1/4 soyulmuş salatalık,
  • 1 çorba kaşığı bal

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir kap içerisine ilave edin ve pürüzsüz bir kıvama gelinceye kadar rondodan geçirip, püre haline getir. Elde ettiğiniz, bu karışımı yaklaşık yarım saat buzdolabında bekleterek dinlendirin. Karışımın içerisindeki bal salatalıkta bulunan nemi cildin altındaki hücrelere geçmesini sağlayacak, muz ise nemi hücrelerin içerisinde muhafaza etmesine yardımcı olan potasyumu cilde kazandıracaktır.

Ayrıca bu maske cildinizde meydana gelen kaz yatağı görünümünü en aza indirip kısa sürede ince çizgileri doldurarak yok edecektir. Karışımı dinlendirdikten sonra ellerinizle göz altlarınıza uygulayıp 20 dakika bu şekilde bekleyin. Daha sonra bol ılık su ile yüzünüzü yıkayıp, kurulayın. Bu uygulamayı haftada en az iki kere yaparsanız kısa sürede cildinizde oluşan mucizevi etkilere sizde şaşıracaksınız. Salatalık maskesi tarifi günümüzde güzellik sırları arasında trend haline gelmiş uygulamalardan birisidir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu