MODA

Uzak Doğu Esintileri İle Şıklığınızı Konuşturun

Uzak doğu dediğimizde aklınıza gelen dövüş sanatları, felsefesi, yemekleri gibi pek çok düşünce gelebilir ancak son zamanlarda Uzak doğu modası ile daha sık karşılaşıyoruz. Uzak doğu’nun birbirinden farklı halini gördük ancak modadaki duruşu bizi bir anda sarıp sarmaladı. Son günlerde vitrinlerde yerini alan Uzak doğu modasına ait modeller oldukça sevilen tasarımlardan olurken birkaç moda akımını birlikte sunan üreticiler bayanların daha şık görünmesi için tasarımlarına her gün bir yenisini daha ekliyor.

Peki, Nedir Bu Uzak doğu Modası?

2015 yılında karşımıza çıkan bu moda akımı bizlere çokta uzak olmayan Japonya, Kore gibi ülkelerden geliyor. Yıllardır kullandıkları kimonolar, obiler şimdide moda akımı olarak karşımıza çıkıyor. Sokak modasından ve plaj modasında sıkça tercih edilen modellerden olan Uzak doğu kıyafetleri daha zarif ve salaş bir şıklık sunuyor. Uzak doğu’da giyilen geniş kolları ve uzun etekleri olan kimonolar ve belde kuşak olarak kullanılan obiler modaya uyarlandığında elbiselerden ceketlere, pardesülerden abiyelere kadar her yerde etkisini gösteriyor.

Gizemli Dünya Kimonolar Modada

Uzak doğu modası salaş olması, bohem tarza uyması hatta üzerinde bulunan desenlere göre etnik modasından monokrom modasına kadar her alanda kullanılabilen kimono tarzı kıyafetler sunuyor. Rahat olmak ve şık görünmek isteyenler için hazırlanan Uzak doğu kıyafetleri bayanların bu yaz hem zarif hem de istedikleri gibi görünmelerini sağlıyor. Oldukça bol olan kimono modelleri obiler ile birleştirilerek bele bağlandığı için bayanların bel kısmının da olduğundan daha zayıf görünmesini sağlıyor. Bol kıyafetlerden olmasından dolayı yazın sıcak havalarda kolay kullanım sunacak olan Uzak doğu trendi herkesi büyüleyeceğe benziyor.

Uzak doğu Trendi İçin Özel Kombin Önerileri

Uzak doğu modası ile zarif görünmek isteyen bayanların alacakları bol kesimli ceketler mini şortlarla, kot pantolonlarla ve ya mini eteklerle kombinlendiğinde oldukça şık duruyor. 2015 yılının gözdesi olan mini şortların üzerine giyilecek olan kimono tarzı ceketler oldukça moda. Dar paça pantolonların üzerine giyilen kimono ceketlerde bele bağlanacak olan eşarplarla ve ya kalın kemerlerle oldukça güzel bir tarz oluşturuyor.

Uzakdoğu trendi için uzun bol bir elbisenin beline kalın olabilecek kuşaklar bağlamak da Uzakdoğu modasını yakalamanızı sağlayacaktır. Yaz aylarında plajlarda rahatlamayı tercih edenlerin alacağı kimono tarzı şifonlarda Uzakdoğu ile iç içe bir tatil yaşatacaktır. Üzeri çiçeklerle dolu olan kıyafetlerde bol ve belden bağlamalı bir şekilde kullanıldığında Uzakdoğu modasını yansıtacaktır. İsteyenler uçlarında püsküller olan kimono tarzı kıyafetler seçerek püskül modası ile bohem tarzı da Uzakdoğu modası ile birleştirebilirler.

2015 trendlerinden olan Uzakdoğu esintilerini daha fazla yaşamak isteyenler yüzlerine oldukça açık tonlarda fondöten kullanarak dudaklarını ve göz kapaklarını belirginleştiren bir makyaj yapabilirler. Saçlarını ise balerin topuzu yapabilirler. Babetler ve bağcıklı ayakkabılar bu tarz için ideal olacaktır. Şıklığını öne çıkarmak isteyen bayanlar 2015 ilk bahar yaz sezonunda bu akımdan esinlenerek giyinebilirler.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu