Güzellik

Ünlülerin Estetisyeninden Cilt Bakım Önerileri

Ünlü estetisyen Joanna Czech, Uma Thurman ve Penelope Cruz gibi ünlü isimlerin olduğu bir müşteri listesi ile cilt bakım gurusu olarak yeteneklerini kanıtladı. Nemlendiricinin gücü ve doğru bilinen yanlışlar hakkında tüm soruları yanıtladı.

Kusursuz bir ten rengine sahip olmak büyülü bir hediye gibi görünebilir, ancak parlayan cilt gerçekten basit bir numara gerektirir: Nemlendirme. Nemlendirmenin cilt bakım rutininizde neden bu kadar önemli olduğunu bulmak için, ünlü estetik uzmanı Joanna Czech’den gelen bu önerileri okuyun.

İnsanların Nemlendirirken Yaptıkları En Yaygın Hata Nedir?

Joanna Czech: Şaşırtıcı bir şekilde, nemlendirici kullanmadan önce yaptığımız en yaygın hatalardan biri peeling yapmamaktır. Peeling nemlendiricilerin cilde nüfuz etmesini ve daha iyi çalışmasını sağlar. Ayrıca, yüzümüzde bir nemlendirici kullanmadan önce tonik kullanmanın önemini de unutuyoruz. Hyaluronik asit veya salatalık bazlı tonikleri severim. Hidrasyondaki ilk adımdır ve losyonun nemi daha iyi vermesini sağlar.

Susuz Kalmış Derinin Bazı Genel Nedenleri Nelerdir?

JC: Yaygın nedenlerden bazıları aşırı eksfoliyasyon, güneşe maruz kalma, rüzgâr, soğuk, geceleri makyaj ile uyuma, koku, güçlü asitler, ürünlerde yüksek düzeyde A vitamini ve cildin yıkanmasıdır.

İnsanların Sık Sık Şikayet Ettiği, Susuz Kalmış Bir Cildin Şaşırtıcı Belirtileri Var Mı?

JC: Bir ürün kolay nüfuz etmediğinde ancak cildin üstüne oturduğunda, pul pul dökülmenin bir sonucu olabilir. Susuz kalmış cilt, dokunma ve sıcaklığa karşı daha reaktiftir ve bir kez dokunduğunda kırmızı ve tahriş olmuş görünebilir.

Susuz Kalmış Cildi Yatıştırmanın En İyi Yolları Nelerdir?

JC: Nazik bir temizleyici kullanarak çok yumuşak bir lif döküntüsü ile başlayın. Hassas ciltler için özel olarak haftada iki kez maske uygulayın. Her zaman kokusuz ürünler veya hatta bebekler için üretilmiş ürünleri tercih edin; bunlar genellikle çok fazla tahriş edici içermez.

Nemlendirici Uygularken Kullanacağımız Doğru Bir Teknik Var Mı?

JC: Verebileceğim en iyi öneri aynaya bakarken uygulamaktır böylece herhangi bir noktayı kaçırmadığınızdan emin olursunuz. Ayrıca, boynunuzu da unutmayın, yaşlanma belirtilerini gösteren ilk yerlerden biridir ve nemlendirerek işlemi yavaşlatabilirsiniz.

Dirsek Veya Diz Gibi, Özellikle Kuru Bir Bölgeyi Nasıl Tedavi Etmeliyiz?

JC: Bu bölgeleri yumuşatmak için evde enzimatik bir kabuk kullanın. Enzimler cildinizle reaksiyona girerek sorunlu bölgeleri tedavi eder. Ayrıca, bu bölgelerde ölü cilt oluşumunu engellemek için bir tuz veya şeker fırçası kullanın ve hemen ardından kalın bir krem veya balsam uygulayın.

Cildi Nemlendirmek İçin Losyon, Vücut Yağı Veya Balsam Kullanılması Arasındaki Fark Nedir?

JC: Bir ürünün tutarlılığı ne kadar kalınsa, o kadar nemlendiricidir (formülün suyu tutmasına yardımcı olan maddeler). Bu yüzden, ürün ne kadar kalın olursa kuru cildi tedavi etmekte o kadar iyidir.

Losyonlarda Ve Kremlerde Aranacak Bazı Nemlendirici Bileşenler Nelerdir?

JC: Hyaluronik asit, nergis, lavanta, hindistancevizi yağı ve avokado yağı bu bileşenlerin hepsi nemlendirici ve iyileştirici özelliklere sahiptir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu