MODA

Tesettürlü Abiye Kıyafeti Nasıl Olmalı?

Tesettürlü Abiye Kıyafeti Nasıl Olmalı? Abiye kıyafetler, özel günlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kutlamalar, düğünler, doğum günler, nikahlar, yıl dönümleri ve daha birçok farklı alanda abiye kıyafetler tercih edilebilmektedir. Peki, tesettürlü abiye kıyafeti nasıl olmalı?

Tesettürlü abiye kıyafetleri tercih edilirken birçok farklı unsura dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken unsurların başında doğru hatların sağlanması gelmektedir. Abiye kıyafetler farklı yapıda ve görünümde olabilmektedir. Ancak tesettürlü olarak tercih edilecek bir abiye kıyafetin mutlaka vücuda yapışmayan şekilde olması gerekmektedir. Yani doğrudan vücut hatlarını belli eden kıyafetler tercih edilmemelidir. Bununla birlikte tesettürlü abiye kıyafetlerinde tül detayları ayrı bir şıklık ve hareketlilik kazandırmaktadır.

Özellikle kıyafeti boydan boya saracak olan tül detayları, son derce benzersiz bir görünün elde edilmesine olanak tanır. Kıyafet tercihi yapılırken, nereye gidileceğine de dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin bir düğüne gidilecekse üzerinde parıltılar barındıran bir kıyafet tercih edilebilir. Bu sayede kusursuz bir hava yakalanır. Ancak nikah gibi sade bir törenin olduğu alanlara gidilecekse beyaz ve daha basit bir tasarıma sahip abiyeler tercih edilmelidir.

Tesettürlü Abiye Kıyafeti Nasıl Olmalı
Tesettürlü Abiye Kıyafeti Nasıl Olmalı

Doğru Uyumun Yakalanması

Tesettürlü abiye kıyafeti nasıl olmalı? Sorusuna farklı bir cevapta doğru uyumun sağlanması şeklinde verilmektedir. Yani tesettürün ve kıyafetin renk uyumunun kusursuz bir uyum sağlaması gerekmektedir. Bu noktada tesettürlü abiye kıyafeti tercih edilirken, doğrudan birbiri ile uyumlu modellerin alınmasına özen gösterilmelidir. Alınan bir abiye kıyafete tesettür uygulanacaksa da bu aşamada mutlaka aynı kumaş rengi tercih edilmelidir. Doğru uyumun yakalanmasında etkili olan bir diğer unsurda kıyafetin üzerinde bulunan desen ve işlemelerin tesettürün üzerinde de bulunmasıdır. Örneğin kıyafet üzerinde herhangi bir tül detayı kullanılmışsa ya da inci veya buna benzer parlak taşlar kullanılmışsa doğuran tesettürün üzerinde de bu kullanım sağlanmalıdır. Bununla birlikte kıyafet üzerinde yer alacak işlemelerin tesettür ile tamamlanması da kusursuz sonuçların elde edilmesine imkan tanımaktadır. Yani tesettürlü abiye kıyafeti nasıl olmalı? Sorusunun cevabını merak edenlerin mutlaka kusursuz bir uyum yakalaması önerilmektedir. Hatta tesettür ve abiye kıyafetin bir bütün gibi görünmesi, karşıdan bakıldığında herhangi bir farkın anlaşılmaması en profesyonel sonuçların elde edildiğinin bir göstergesidir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu