Güzellik

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Yüzünüzde siyah nokta sorununuz varsa ve bunları bir anda tırnaklarınızla sıkarak yok etmeyi düşünüyorsanız çok büyük hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü yüzdeki siyah noktalardan bu şekilde kurtulmaya çalışırsanız cildinize zarar verebilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Sivilcenin tıbbi ismi olan akne gençlerin en çok yaşamakta olduğu sorunların başında gelmektedir. Özellikle yanak bölgesinde, sırt ve alın kısmında çok fazla görülmektedir. Yağ bezlerinin bir hastalığı olan sivilceler, oluşacak olan siyah noktaların habercisidir. Sivilce ve siyah noktalar temiz olmayan bir cildi işaret etmektedir. Bu sorunlardan kurtulmak için cilt temizliğine gereken önemin verilmesi gerekmektedir.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir
Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Yağ bezleri sebum ismi verilen bir madde salgılamaktadır. Özellikle ergenlik döneminde sebum salgısı artış gösterir ve ciltte bulunan gözenekleri tıkar. Gözeneklerin tıkanması öncelikle sivilcelerin, sonrasındaysa siyah noktaların oluşmasına neden olmaktadır. Siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmak için şimdi sizlerle paylaşacağımız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için ilk önce cildinize uygun olan bir temizleme jeli ile cildinizi kirden arındırmalısınız. Daha sonra cildinize yağsız bir losyonla masaj yapıp rahatlatmalı ve buhara hazır hale getirmelisiniz. Siyah noktalarınızın yoğunluğunu ve yaşınızı dikkate alarak cildinize uygulayacağınız buharın süresini belirlemeniz gerekmektedir. Buhar uygulamasının sonrasında cilde uygulanan gözenek açıcı jelin etkisini gösterebilmesi için, bir süreliğine bekleyip siyah noktaların temizlenme işlemine geçebilirsiniz. Siyah noktaları temizledikten sonra cildinize gözenek sıkılaştırıcı jel sürüp, cildinize uygun olan bir maske yapmalısınız. Yüzdeki siyah noktalar için maske sonrasında cildinizi tonikleyerek dinlenmeye bırakabilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak için cildinize iyi bakmanız ve temiz tutmanız yeterli olacaktır.

Yüzdeki Siyah Nokta Temizliği

Yüz üzerinde bulunan siyah noktalar kadınların kabusudur. Genç yaşlardan itibaren sivilceler ve siyah noktalar pürüzsüz cilt yapınızı bozmaktadır. Siyah noktalar konusunda bilinen yanlış şeyler sorunların daha da büyümesine, ciltte iz ve yaraların kalmasına neden olmaktadır. Siyah noktaları temizleme işleminde dikkat etmeniz gerekenleri sıralayacak olursak;

-Siyah nokta temizlemeden önce mutlaka elinizi ve yüzünüzü iyi bir şekilde yıkamalısınız.

-Ciltte siyah noktaları temizlerken yapılan en büyük hata tırnak ile siyah noktanın sıkılmasıdır. Siyah nokta temizlerken mutlaka eldiven kullanmalısınız.

-Siyah nokta temizleme işleminden önce cilt gözeneklerinizi açmanız sizin yararınızadır. Bunu buhar uygulayarak ya da banyo yaparak yapabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu