Güzellik

Retro Makyaj Teknikleri

Retro makyaj, açık tenli bayanların makyajlarında kullanılan yönteme denilmektedir. Bayanlar çirkin değil, bakımlı değildir. Bakımlarını yapmayan bayanlar genel olarak bakım yapan bayanların yanında sönük kaldığı için bu düşünce ortaya çıkar. Retro makyajda son zamanlarda en çok tercih edilen makyaj modelleri arasında yer alıyor. Beyaz tenli bayanlarda makyaj tekniği yanlış yapıldığında sönük kalır ve şık bir görünüm ortaya çıkmaz. Yaklaşık olarak bundan 50 yıl önce yani 70 ve 80’li yılların makyaj modası olarak bilinmektedir. Dolasıyla moda ve trendler eskiyi takip ettikleri ve bir kısır döngü olduğu için bu yılın trendleri arasında yer alıyor. Retro makyajın püf noktaları dikkat edilerek yapıldığında bayanlar oldukça şık görünüme sahip oluyor.

Peki, bu makyajı vazgeçilmez kılan şey nedir? Gözleri daha çok ortaya çıkaran bir makyaj türü olduğu için son yılın trendleri arasında yer almaya hak kazanıyor. Retro makyaj etkileyici bir yapıya sahip olduğu için insanlar çok tercih ediyor. Davetlerde ve düğün organizasyonlarında şık bir kıyafetin üzerinden yapılan bu makyaj sizi gözler önünde tutmaya yardımcı olacaktır.

Retro Makyaj Nasıl Yapılır?

Retro makyaj genel olarak açık tenli insanlar üzerinde şık duran makyaj türüdür. Cilt rengi tonunu ön planda tutan bu makyaj türünde kullanılacak olan fondöten ve kapatıcıların cilt tonuna uygunluğu çok önemli.
Kirpiklerin ve gözlerin ön planda bulunduğu bu makyaj türünde kirpiklerin uzun ve gösterişli olması için rimel kullanılırken, kısa kirpiğe sahip olan insanlar takma kirpik kullanabilir. Göz makyajında koyu renkler tercih edilir ki gözler ön planda kalsın.

Diğer bir ön planda olması gereken yer ise dudaklardır. Çekici olması gerekir ve seksi bir görünüm kazanmalıdır.

Zaten açık tenli bir kişiye uygulanan bu makyajda kırmızı bir ruj muhteşem gidecektir. Bunun gibi koyu ve canlı tonlar tercih edilmesi önemlidir veya pembe tonları da Retro makyaj türü için güzel gidecektir.

Beyaz bir tene sahip olmayan insanlar ciltlerini beyazlaştırmak için pudra kullanmaları gerekir. Gözaltlarına da ince bir kalem çekerek gözleri daha fazla ortaya koyma fırsatını elde edebilirsiniz.

Retro makyajda her zaman ilk önce gözleri ön planda tutmak gerekiyor. İnce ve kuyruklu bir eyeliner gözlerinizin ortaya çıkması için muhteşem seçim olacaktır. Elbisenize uygun bir göz farı tonunu da gölgelendirerek kullanabilirsiniz. Aynı zamanda son zamanlarda kullanılan portakal rengi allıklarla şık bir görünüm oluşacaktır.

Retro makyaj ile açık dalgalı saçların iyi duracağı gibi, düzenli bir topuzda şık görünüm kazandıracaktır.

Retro makyaj türü günümüzde yaygın bir şekilde kullanılıyor ve bayanların güzelliklerine güzellik katıyor. Sizde davetlerde veya düğünlerde muhteşem bir Retro makyaj yaptırabilirsiniz. Bu makyaj türünde asıl önemli olan unsur açık tene sahip olmaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu