Güzellik

Özel Peeling Tarifleri

Özel peeling tarifleri aracılığı ile sizler de kısa zaman zarfı içinde kusursuz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. En çok tercih edilen maske platformu arasında öncülüğünü koruyan peeling tarifleri aynı zamanda canlı ve sağlıklı cilt tipine sahip olmanıza da imkân tanımaktadır. Ölü hücrelerin giderilmesi adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen özel peeling tarifleri ile sizler de kusursuz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

Esmer Şeker İle Peeling Tarifi:

Hindistan Ceviz Yağı
Esmer Şeker
Limon Suyu
Badem Yağı
Canlı ve parlak cilt tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen peeling tarifi aynı zaman da ölü hücrelerin giderilmesine de olanak tanımaktadır. Özel peeling tarifi için esmer şekeri Hindistan ceviz yağı ila harmanlayalım. Hazırlanılan karışımın içerisine badem yağı ve limon suyu ilave edelim. Ardından hazırlanılan karışımı cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürelim ve 25-30 dakika boyunca bekleyelim. Bu uygulama sonrasında cildimizi soğuk su ile durulayım. Peeling uygulaması sonrasında canlı ve sağlıklı görünen cilt tipine sahip olabilirsiniz.

Peeling Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Peeling yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Eğer uygulamaya alacağınız peeling tarifinin doğru sonuçlar elde etmek isteyenlerdenseniz peeling sonrasında cildinizi nemlendirici sürmeniz gerekmektedir. Bu adım sağlıklı cilt tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Pelenginizi haftada bir defa uygulamaya almanız gerekmektedir. Aksi takdirde maskenizden herhangi bir sonuç alamazsınız. Peeling uygulaması sırasında dikkatli davranmanız ve peelinginizi fazla bastırmamanız gerekmektedir. Bastırarak uygulamaya alacağınız peelingler cilt üzerinde tahriş problemi ile karşı karşıya kalmanıza sebep olacaktır. Peeling sonrasında alkol içeren temizleyici maddelerden uzak durmanız gerekmektedir. Sizler de cildinize uygunluk gösteren maske tariflerinden herhangi birini uygulamaya alarak hayal ettiğiniz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

Deniz Tuzu Peeling Tarifi

Deniz Tuzu
Yoğurt
Bal
Deniz tuzu peeling tarifi için kolları sıvama zamanı. Kusursuz cilt yapısına sahip olmanızı destekleyen deniz tuzu peeling tarifi için öncelikle deniz tuzunu yoğurt aracılığı ile harmanlayalım. Hazırlanılan karışımın içerisine 1 yemek kaşığı bal ilave edelim. Pelengimizi ince bir tabaka halinde cilt üzerine uygulayalım ve 15 dakika boyunca bekletelim. Bekleme süresinin ardından cildimize peeling yapalım.

Cildi Canlandıran Mucizevi Peeling Tarifi

Kayısı yağı
Zeytinyağı
Deniz Tuzu
Canlı ve sağlıklı cilt yapısına sahip olmanızı destekleyen cilt maskesi yapımı için kayısı yağı lie zeytinyağını harmanlayalım. Bu uygulama sonrasında elde edilen karışımın içerisine deniz tuzu ilave edelim. Hazırladığımız maskeyi cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürerek 20 dakika boyunca bekletelim. Sizler de canlandırıcı cilt maske ve peeling tariflerinden herhangi birini seçerek kısa zaman zarfı içinde hayal ettiğiniz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Hemen kolları sıvayın ve mucizevi cilt maskelerine merhaba deyin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu