Güzellik

Lazerle Cilt Yenileme Tedavisi

Günümüzde bayan ve erkeklerin bir problemi de ciltlerinde oluşan lekelerdir. Bu lekeler farklı nedenler ile ortaya çıkabiliyor. El, yüz, boyun, göğüs bölgelerinde yaşlanma nedeni ile lekeler oluşmaya başlar. Özellikle bayanların hamilelik sonrası vitamin eksikliğinden kaynaklanan lekeler oluşmaya başlar. Lazerle cilt yenileme işlemi cildin altındaki kollajen doku yapımı artırımı ile etmektedir. Bu işlem sağlıklı muayenelerde lazerle cilt yenileme uzmanı tarafından profesyonelce yapılmalıdır.

LAZERLE CİLT YENİLEME HANGİ DURUMLARI ÇÖZÜMLER?

Yaşlanmadan kaynaklanan yüzümüzdeki çeşitli belirtileri tedavi edebilmeye sahip bir yöntemdir. Lazerle cilt yenileme tedavisi ince çizgiler, yüz kırışıklıkları, yüz dokusunda bozulmalar, cilt sarkmaları, , benekler, ince kılcal damarlar gibi belirtileri daha iyileştirir. Bu işlemin sonucu canlı ve pürüzsüz bir cilt oluşumudur. Lazer tedavisi göğüsteki, ellerdeki, boyundaki lekeler ve renk bozukluklarını tedavi etmektedir.

Lazerle cilt yenileme diğer tedavilere göre daha iyi bir yöntemdir. Çünkü tek seans içinde birçok bölgeyi tedavi edebilecek, hastayı kesinlikle rahatsız etmeyecek bir yöntem olmasındandır. Lazerle cilt yenileme gayet güvenli bir yöntemdir. Bu tedaviyi hangi yaşta olursanız olun cildinizin yaşlanma belirtileri olduğuna inanıyorsanız uygulayabilirsiniz.

LAZERLE CİLT YENİLEME NASIL UYGULANIR?

Uygulama işlemi; lazer cihazının hassas ucunun cildinizde düzelmesini istediğiniz bölgeye dokundurularak yoğun ışık atışları yapmasıyla sonuçlanır. Lazer yüksek ısıda ışın verir. Ancak cihazın ucundaki soğutma mekanizması buraya verilen yüksek ısılı ışının vereceği zararı yok ediyor. Bu tür tedaviler genelde ağrısız ve acısız geçer. Fakat hastanın rahatsız olması durumunda bölgesel uyuşturma kremiyle rahatlaması sağlanabilir. Lazerle cilt yenileme tedavisi genelde 10 – 15 dakika sürmekte ve tam anlamıyla geçmesi için dört ila altı seans uygulanması gerekir.

Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilir istediğinizi yapabilirsiniz. Nadirde olsa tedavi sonrası birkaç saat ile birkaç gün arasında ciltte kaybolan lekelerin yerinde kızarmalar oluşabilir. Her seansta iyileşme daha fazla olacak ve daha güzel bir cilde ulaşıldığı görülecektir. Tedavi uygulanan cilt bazı koşullarda dikkatli olmalıdır. İki ila üç hafta güneşe fazla maruz kalmamak tedavi edilen bölgenin daha sağlıklı düzelmesini sağlar. Ayrıca cilt yenilemenin bronzlaşan cilde uygulanmayacağı söylenir. Cildin tedaviden sonra iki üç hafta bozunca soyularak yeni ve sağlıklı derinin ortaya çıkması gayet normaldir. Bir süre sonra kırmızılıklar yok olmaya başlar ve zaman içinde yok olur. Pigmentli yüzeylerin tedavisi sırasında, yüzeyde bulunan melanin, yüzeylerin daha koyu bir renk almasını sağlar ve daha sonra bu renk gittikçe hafifleşir ve normal düzeye döner. Işık enerjisi üretimi veya kollajenin şekil verme özelliğini uyarır. Sonuç olarak kırışıklıklar ve ince çizgiler azalarak, yaşlanan cilde sağlıklı bir görünüm katar.

Genç ve güzel görünmenin en güvenilir yollarından biri olan lazerle cilt yenileme yöntemi ülkemizde yoğunlukla kullanılmaktadır. Sadece yaşlı insanların değil gençlerinde bazı lekelerini yok etmek için kullandıkları bir yöntemdir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu