Güzellik

Kırışıklıklarla Mücadele Etmenin Yolları Nelerdir?

Kırışıklıklarla Mücadele Etmenin Yolları Nelerdir? Yüzümüzdeki kırışıklıkların neden oluştuğunu anladığımızda, tedavi için neler yapabileceğimizi de anlamış oluruz. Kırışıklıklar sanılanın aksine, yaşlandığımızda değil, gençlik döneminde oluşmaya başlar. Yaşımız ilerledikçe bu kırışıklıklar derinleşir ve belirgin bir hal almaya başlar.

Kırışıklıklarla Mücadele Etmenin Yolları Nelerdir? Yüzümüzdeki kırışıklıkların oluşmasında yüz kaslarının etkisi büyüktür. Yüz kaslarımız kasıldığında aradaki ince bir bağ dokusu sıkıştırılır. Bu bağ dokusu zamanla kurur ve belirgin bir görünüm kazanır. Zamanla bu sıkışan dokular, kırışıklıklara dönüşür. Zamanla yüzümüzde kan dolaşımı yeterince her bölgeye ulaşamaz. Aynı zamanda vücudumuz yaşlandıkça yüzümüzdeki dokuları tedavi etme yeteneğini kaybeder. Bu yüzden yüzdeki kırışıklıklar tedavi edilemediği için derin çizgilere dönüşür.

Kırışıklıklarla Mücadele Etmenin Yolları Nelerdir
Kırışıklıklarla Mücadele Etmenin Yolları Nelerdir

Ciltteki Kırışıkları Önlemenin Yolları

Yüz kırışıklıklarının tedavisine gençken başlanmalıdır. Kırışıklıklarla mücadele etmek için gençseniz her gün yüzünüzü temizledikten sonra masajla yüzünüze Hindistan cevizi yağı veya badem yağı sürebilirsiniz. Bunu her gün yaparsanız, yaşlandığınızda daha az belirgin ve daha az kırışıklıklarınız olur. Peki, yaşı ilerleyenler, derin kırışıklıklara sahip olanlar ne yapmalı? Derin kırışıklıklar için de yapabileceğiniz birçok şey var. Derin kırışıklıklarla mücadelede, her sabah ve her akşam etkili bir yağla yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Her gün yüzünüze yağla masaj yapmanın yanı sıra bol su içmeyi de ihmal etmemelisiniz. Özellikle zeytinyağı, kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili bir yağdır. Eğer derin kırışıklıklarınız varsa fıstık yağını kullanarak da kırışıklıklarınızın görünümünü azaltabilirsiniz.

Gül Suyu ile Fıstık Yağı Tarifi

Malzemeler

  • 50 gr. gül suyu
  • 80 gram fıstık yağı
  • 30 gram buğday tohumu yağı
  • Zeytinyağı

Fıstık yağı, eklemlerin çevresinde yer alan bağ dokuları için etkili bir besindir. Bu yüzden fıstık yağı, kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili bir yağdır. Aynı zamanda bu yağ, vücutta masaj yağı olarak kullanıldığında, cilt dokusunun görünümünü güzelleştirir. Fıstık yağı, iltihaplı romatizmanın bir çeşidi olan artrit hastalığının tedavisinde de çok etkilidir.

Gül suyu ile fıstık yağını karıştırın. Karışıma 100 gram zeytinyağı ekleyin. Eğer yaşınız 70’den büyükse, bu karışıma buğday tohumu yağı ekleyin. Karışımı tahta bir çubukla iyice karıştırıp küçük bir kavanoza koyun. Bu karşımı her sabah ve her akşam parmak uçlarınızla masaj yaparak yüzünüze sürün.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu