Güzellik

Dikkat! Makyaj Süngeri Kullanırken Bu 6 Hatayı Yapmayın

Makyaj süngerleri, fırçaların ardından hayatımıza girdi ve sanki biraz da fırçaların yerini aldı. Uzun zamandan beri makyaj rutinimizin bir parçası haline gelen makyaj süngerlerini acaba ne kadar doğru kullanıyoruz. Çünkü kullanım sırasında yaptığımız hatalar, sadece hata olmakla kalmıyor, makyajımızı da berbat bir hale getiriyoruz. O halde biraz bu mucize makyaj süngerleri nasıl kullanılır, nasıl kullanılmaz ona bakalım. İşte, Makyaj Süngeri Kullanırken Yapılan 6 Hata…

Islatmadan Kullanmak

Makyaj süngerlerinin asıl fonksiyonu aslında ıslak kullanılmasıdır. Kuru şekilde kullanmanız durumunda makyaj süngeri fondöteni içine çeker ve bu da fazla fondöten harcamanıza neden olur. Bu duruma maruz kalmamak için fondöteninizi ıslatın ve ardından uygulama yapmaya geçin.

Kurudukça Islatmamak

Bir önceki maddede de belirttiğimiz gibi, en iyi sonucu almak için mutlaka makyaj süngerini ıslatmanız gerekir. Fakat uygulama sırasında makyaj süngeriniz yine kuruyacaktır. Buna izin vermeyin ve süngerinizi ara ara ıslatın. Bu sayede nemli şekilde işlem yapabilirsiniz. İsterseniz direkt olarak musluğun altına tutmak yerine yüz spreyleri ile de bu ıslatma işlemini yapabilirsiniz.

Fondöteni Direkt Olarak Süngere Sürmek

Makyaj süngerinde yapılan başka bir hata ise fondöteni direkt olarak süngere sürmek. Bunu yapmak yerine önce fondöteni elinize sürün, ardından da cildinize uygulayın. Süngerin geniş kısmı ile bu işlemi yaparsanız, harcadığınız fondöten miktarı da azalacaktır.

Sadece Fondöten İçin Kullanmak

Malum bir çoğumuz makyaj süngerinin sadece fondöten için kullandığını sanıyor. Ama o iş öyle bildiğiniz gibi değil. Krem formunda olan bütün ürünleri cildinize uygularken bu süngerden yardım alabilirsiniz. Bu sayede ürünleri cildinize daha eşit miktarda yayma imkanına da sahip olabilirsiniz.

Kirli Olarak Bırakmak

Bu mucize makyaj ürününü kullandınız, işiniz bitti. İşte o andan sonra onu direkt olarak çantanıza atıyorsanız, büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Hem makyaj süngerinizin daha uzun süre kullanılması hem de cilt sağlığınız için mutlaka kullandıktan sonra makyaj süngerinizi temizleyin. Çünkü kirli kalan makyaj süngerinde kısa süre içerisinde bazı bakteriler üremeye başlar. Bu bakterilerin cildinize olumsuz etkileri ise tahmininizden daha büyük olur.

Uzun Süre Kullanmak

Makyaj ürünlerinin de bir ömrü olduğunu düşünmeden yaşadığımız doğru. Ama unutmayın, hepsinin bir ömrü var. Makyaj süngerlerini çok uzun süre kullanmayın. Süngerde bozulmalar ve renk kayıpları olmaya başladıktan sonra hemen süngerinizi değiştirin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu