Güzellik

Cilt Güzelliği İçin Bebek Ürünleri Kullanmanın 5 Yolu

Kim bebek ürünlerinin cennet kokusunu sevmez ki. Eminim çoğumuz bebek kokusuna bayılırız. Bebek ürünleri çok hassastır ve bebeklerin hassas cildine dikkat çekmek için özel olarak üretilmiştir. Bebek ürünlerini güzellik rutininiz de kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Bu yazımızda bebek ürünlerini kendi cildiniz için nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. Bebek bakım kremleri, bebek pudrası, bebek mendilleri ve hatta cilt bakımı için bebek pişik kremlerini bile kullanabilirsiniz. Kulağa ilginç geliyor mu? Başlayalım.

Bebek Mendili:

Bebek ıslak mendilinin makyaj temizleyicisi olarak kullanılması en iyi yollardandır. Makyajı bebek yağıyla kolayca çıkarabileceğinizi duymuşsunuzdur, ancak aynı zamanda bebek mendillerini de kullanabilirsiniz. Bebek mendilleri su geçirmez makyajı çıkarmak için de mükemmel çalışır. Bu bezler, makyajı sildikten sonra cildin beslenmesini sağlayan bir miktar bebek losyonu içerir. Bu ıslak mendiller, hassas ciltler de dâhil tüm cilt tipleri için uygundur. Sadece bir bebek mendili çekin ve birkaç saniye boyunca yüzünüzün üzerine yerleştirin ve nazikçe silin, mendilin üzerinde tüm makyajınızı göreceksiniz.

Bebek Yağı:

Bebek yağının makyajın çıkarılmasına yardımcı olduğunu biliyorsunuz. Bebek yağı, makyaj parçacıklarının çözülmesine yardımcı olur ve gevşetir. Kullanımı oldukça kolaydır, sadece birkaç damla bebek yağını avuçlarınızın arasında ovup ve yüzünüze masaj yapmanız gerekir. Bir dakikalığına masaj yapın ve temiz bir makyaj pamuğuyla silin. Makyaj izlerini göreceksiniz. Bunun yanı sıra, ellerinize ve bacaklarınıza masaj yapmak için bebek yağı kullanabilirsiniz,  cildi etkili bir şekilde besler, çatlak oluşumunu engeller ve kuruluğu giderir.

Bebek Pişik Kremi:

Bebek pişik kremini cilt bakım rutininizde nasıl kullanabileceğinizi merak ediyor olmalısınız. Genellikle bebek bezi değiştirince veya bebeklerin pişik döneminde kullanılır. Sizin için ise kuru ve çatlamış cildin etkili bir şekilde bakımı için kullanılabilecek, kalın bir dokudur. Ayrıca, deri döküntülerini ve çatlak topuklarınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Bu nedenle, bebek pişik kremini çatlak topuklarınızda veya dirsek ile dizlerinizi nemlendirmek için de kullanabilirsiniz.

Bebek Yıkama Şampuanı:

Bebek vücut şampuanları su kadar yumuşak olarak bilinir. Vücudun PH seviyesine yardımcı olur ve doğal nemi kurutmaz. Bu nedenle düzenli vücut yıkama veya duş jeli yerine kullanabilirsiniz. Ayrıca hafif ve yumuşak olduğu için yüz yıkama olarak da kullanabilirsiniz.

Bebek Pudrası:

Son olarak bebek pudrası, kuru bir şampuan olarak en iyi şekilde çalışır. Evet, doğru okudunuz şampuan olarak kullanabilirsiniz. Saçtaki yağ ve yağlı görüntüyü yok etmeye yardımcı olur. Saçınızın köklerine biraz bebek pudrası serperek tarayın. Pudra saçınıza hacim kazandırır, güzel kokar ve yağı ortadan kaldırır. Bebek pudrasını dudaklarınız için bir astar olarak da kullanabilirsiniz. Ruj sürmeden önce, dudaklarınıza açık bir kat toz uygularsanız rujunuzun daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu