Güzellik

En Özel Sivilce Maskesi Tarifleri

Sivilce maskesi tarifleri aracılığı ile sizler de kısa zaman zarfı içinde pürüzsüz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Hayal ettiğiniz görünüme kavuşmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen özel sivilce maske tarifleri aynı zamanda pürüzsüzlüğe kavuşmanız adına da oldukça idealdir. Sizler de hemen kolları sıvayın ve lekesiz cilt tipi ile tanışın

Sivilce Maskesi Tarifi İçin Gerekli Malzemeler:

Aspirin
Su
Jojoba Yağı
Kusursuzluğa kavuşmanız adına oldukça ideal olan özel sivilce maske tarifi için ilk adımda aspirini ezelim. Daha sonra aspirini su aracılığı ile karıştıralım ve içerisine 1 tatlı kaşığı jojoba yağı ilave ederek harmanlayalım. Ardından elde edilen maskeyi cilt üzerine ince bir tabaka halinde yedirelim. Bu uygulama sonrasında 30 dakika boyunca bekleyelim ve ardından cildi su aracılığı ile durulayalım.

Mucizevi Karbonatlı Maske Tarifi

Limon Suyu
Karbonat
Su
Yoğurt
Besleyici özelliği sayesinde farklılık yaratmayı başaran karbonatlı maske tarifi için öncelikle yoğurdu limon suyu ile karıştıralım. Daha sonra elde edilen karışımın içerisine su ve karbonat ilave edelim. Hazırlanılan karışımı leke problemi olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürerek 15 dakika boyunca bekleyelim. Ardından cildimizi gül suyu ile tonik yaparak temizleyelim. Maskemizin içerisinde yer alan yoğurt E vitamini özelliği sayesinde cildin kısa zaman zarfı içinde yenilenmesine olanak tanıyacaktır. Limon suyu ise sivilce lekelerinin geri plana alınmasını destekleyecektir. Maskenin içerisinde yer alan karbonat ise aktif sivilcelerin kısa zaman zarfı içinde kurumasına yardımcı olacaktır.

Sivilce İzi Tedavisi İçin Domates Maskesi Tarifi

Domates
Limon
Sivilce izi probleminin yok edilmesi adına oldukça ideal olan domates maskesi tarifi için kolları sıvama zamanı. Maske tarifi için öncelikle domateslerin kabuklarını soyalım ve ardından belender ile püre haline getirelim. Bu uygulama sonrasında pürenin içerisine 2 yemek kaşığı limon suyu ilave edelim ve harmanlayalım. Bu uygulama sonrasında hazırlanılan karışımı cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürerek 30 dakika boyunca bekletelim. Kusursuzluğa kavuşmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen domates maskesi sahip olduğu A vitamini sayesinde pürüzsüz cilt yapısının ön plana çıkmasına kaynaklık edecektir.

Sivilce Tedavisi İçin Yapılması Gerekenler?

Eğer cilt üzerinde aktif sivilceleriniz var ise öncelikle kurutma işlemini ön plana almanız gerekmektedir. Bu uygulama öncesinde cildinizi özel temizleyici aracılığı ile yıkamalısınız. Daha sonra gül suyu aracılığı ile tonik yapmalısınız. Bu uygulama sonrasında cilt tipiniz ile uyum içerisinde olan herhangi bir maske tarifinden yararlanabilirsiniz. Cilt Maskesi sonrasında sivilcelerinizin üzerine İmex sürebilirsiniz. Sivilcelerin bir numaralı düşmanı olan İmex ilacı fondöten rengindedir. Kısa zaman zarfında sivilcelerinizin kurumasına yardımcı olan İmex aynı zamanda leke probleminin de geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır. Sizler de almış olduğunuz öneriler doğrultusunda kusursuz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu