Güzellik

Günümüzün Yeni Trendi: İpek Kirpik

İpek kirpik, gerçek kirpiğe en yakın malzeme olan ipekten elde ediliyor. Gerçek kirpiğinizde dökülme meydana geliyorsa, rengi açıksa ya da boyu kısaysa sizde kirpiklerinize ipekten ek kirpik yaptırabilirsiniz. Böylece kirpikleriniz eskisinden daha gür ve daha iddialı görünecektir. Peki ipek kirpik nerelerde ve nasıl yapılıyor? Kullanımı nasıl oluyor ve dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Gelin bu soruların cevabını birlikte arayalım.

İpek Kirpik Nasıl Yapılıyor?

İpek kirpik gerçek kirpiğinizin birkaç milim üstüne özel medikal bir yapıştırıcı ile yapıştırılıyor. Dolayısıyla kendi kirpiğinizle bir teması bulunmuyor. İpek kirpiğin uzunluğunu, sıklığını ve kalınlığını kendiniz belirliyorsunuz. Böylelikle iddialı ve gösterişli bir kirpik görünümü ya da tam tersi doğal görünümlü ve işlemsiz bir kirpik tercihi size bırakılmış oluyor. Dolayısıyla görünüm konusunda, işlem sonucunda herhangi bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz. Bu işlem istediğiniz kirpiğin sıklığına bağlı olarak yaklaşık 1-2 saat sürüyor. Acılı bir işlem olmamakla birlikte, bu süre boyunca gözünüz kapalı oluyor. İşleme başlanmadan önce göz makyajınız olmamalı; varsa da görevli kişi tarafından temizliği sağlanıyor.

İpek Kirpik Yapılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İpek kirpik iyi bir bakım eşliğinde yaklaşık altı ay kullanılıyor. Ancak belirli periyodlarla ipek kirpiğinizi yaptırdığınız yere gidip bakımı yaptırmalısınız. Aksi halde kirpikleriniz dökülmeye başlayabilir, kirpiklerinizi zamanından önce çıkartmak zorunda kalabilirsiniz. Henüz ipek kirpik yaptırma aşamasındaysanız dikkat etmeniz gereken en önemli husus, ipek kirpiğinizi nerede yaptıracağınız olmalı. Son zamanlarda oldukça trend olan ipek kirpik uygulaması birçok güzellik merkezinde ya da kuaförde gerçekleştiriliyor. Ancak daha az para karşılığında, güvence vermeyen bir merkezde bu işlemi gerçekleştirmeniz kendi kirpikleriniz oldukça riskli olacaktır. Bu koşullara dikkat ettikten sonra ipek kirpiklerinizi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu