Güzellik

Gözenekleri Sıkılaştıran Cilt Maskesi Tarifleri

Gözenekleri sıkılaştıran cilt maskesi tarifleri şimdi en özel püf noktaları ile sizlerle. Kusursuzluğu elde etmeniz adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen özel cilt maske tarifleri aynı zamanda sağlıklı ve canlı cilt tipine sahip olmanız adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine merhaba demek isteyenlerdenseniz özel maske tariflerinden yararlanabilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştıran Maske Tarifi:

l Yumurta

l Un

Gözenekleri sıkılaştırmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen maske tarifi için bir adet yumurtayı homojen kıvama gelene dek mikser aracılığı ile çırpalım. Daha sonra yumurtanın içerisine un ilave edelim ve harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımı cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Bu uygulama sonrasında cildimizi ılık su ile durulayalım.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemlere Merhaba Deyin:

Gözeneklerin sıkılaşması için gül suyundan yararlanabilirsiniz. Maske öncesine cildinizi gül suyu aracılığı ile temizlemeniz gerekmektedir. Kullanıma alacağınız gül suyunun 0 doğal olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Gül suyu aynı zamanda canlı ve parlak cilt tipine sahip olmanız adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Sizler de kusursuz cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz gözenekleri sıkılaştırmak için kullanıma alacağınız doğal yöntemlere merhaba diyebilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Patates Maskesi:

l Patates

Gözenekleri sıkılaştırmak adına uygulamaya alacağınız maske tarifi için patatesleri soyalım ve ince ince rendeleyelim. Bu işlem sonrasında cildimizi ılık su ile durulayarak temizleyelim. Hazırlanılan patates rendelerini cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Daha sonra cildimizi bez aracılığı le temizleyelim.

Gözenekleri Sıkılaştıran Özel Maske Tarifi:

l Sirke

l Limon Suyu

Kısa zaman zarfı için gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olan gözenekleri sıkılaştıran maske tarifi için limon suyunu sirke aracılığı ile harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımı pamuk aracılığı ile cildimize ince bir tabaka halinde sürelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Bu uygulama sonrasında cildimizi ılık su ile durulayalım.

Gözenekler İçin Maske Tarifi:

l Süt

l Yaş Maya

l Karıştırma Kabı

Kusursuz cilt tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olan maske tarifi için yaş mayayı süt aracılığı ile harmanlayalım. Daha sonra elde edilen karışımı cilt üzerine masaj yardımı ile yedirelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Bu uygulama ardından maske cilt üzerinde kuruyacaktır. Dilerseniz maskenizi peeling uygulaması aracılığı ile de çıkarabilirsiniz.

Mucizevi Cilt Maske Tarifi:

l Maden Suyu

l Limon

l Karıştırma Kabı

Mucizevi cilt maske tarifi için limon suyunu maden suyu aracılığı ile harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımı cilt üzerine pamuk aracılığı ile yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Maskenizin içerisinde yer alan limon suyu aynı zaman da cildin yenilenmesi adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Sizler de gözenekleri sıkılaştıran maske tarifleri sayesinde hayal ettiğiniz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu