Güzellik

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Etkili Çözüm Önerileri

İlerlemiş yaş, uzun süren güneş banyoları yapmak, alkol ile sigara tüketiminin fazlalığı, gözleri kısarak bakma, az su içmek, dengesiz beslenmek, makyajınızı temizlemeden uyumak gibi nedenlerle göz çevresi kırışıklıkları oluşmaya başlar. Bu kırışıklıklar kişiyi yaşından daha büyük göstermenin yanında, kişiyi hayattan bezgin, yorgun, sıkıntılı gösterir. Aynaya bakınca canınızı sıkan, size yaşlandığınız hissini veren göz çevresi kırışıklıklarının oluşmasını geciktirmek ve de olan kırışıklıkları asgariye indirmek, denenmiş olan bitkisel kürlerle artık çok kolay. İşte evde basitçe uygulayabileceğiniz göz çevresi maske tariflerimiz.

Göz Çevresi Kırışıklıklarınız İçin Yumurta Beyazı Maskeniz

Bilindiği gibi yumurta beyazını cildi gerginleştirme özelliğinden dolayı yüzümüze rahatlıkla korkmadan uygulamaktayız, Şimdi yumurtanın beyazıyla, haftada bir kez uygulayarak, gözlerinizin etrafındaki mimik kırışıklıkları, kaz ayakları gibi kırışıklıklardan kurtulacak, yoğun kırışıklığı olanlarda da kırışıklığını en aza indirecek olan bu maskeyi kırışıklıkları olmayanlarda erken yaşlarda da kullanırsanız kırışık oluşumunu engellemiş olursunuz.

Malzemelerimiz

• 1 adet yumurtanın beyazı
• 1 çay bardağı su
• Biraz pamuk

Yapılış ve Uygulanış şekli

Yumurtanın akını minik bir kaseye dökün, temizlemiş olduğunuz göz çevrenize parmak uçlarınızla minik minik dokunarak bastırmadan sürerek güzel bir şekilde yedirin, maskenizin kuruması için 15-20 dakika bekleyin, maske iyice kuruyunca ılık suya batırdığınız pamukla göz kenarlarınızı temizleyin, cildiniz kuru ise su yerine su yerine ılık süt de kullanabilirsiniz.

Havuç Maskesi

Havuç karoten bakımından oldukça zengindir, karoten ciltte emildikten sonra A vitaminine dönüştüğü ve A vitamininin de hücre yenilenmesini sağladığı için gözlerinizin etrafına süreceğiniz havuç maskesiyle göz çevrenizdeki hassas bölgeyi yenileyerek kırışıklıklarınıza çözüm bulmuş olacaksınız.

Malzemelerimiz

• 1 orta boy havuç suyu ( her seferinde taze sıkılmış olacak )
• Yarım tatlı kaşığı badem yağı

Yapılış ve Uygulanış şekli

Minik bir kasede badem yağı ile havuç suyunu iyice karıştırın, iyi bir kıvam sağlamak için buzdolabının raf bölümünde 2-3 saat bekletin, dolaptan çıkarttığınız maskenizi vakit kaybetmeden temizlenmiş olan göz kenarlarına yumuşak hareketlerle sürün,40 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Muz Maskesi

Vitamin içeriği zengin olan muzu da göz kenarlarındaki kırışıklıklar için kullanabilirsiniz.

Malzemelerimiz

• 1 tane iyice olgunlaşmış muz
• Bir kaç kaşık gül suyu

Yapılış ve Uygulanış şekli

Muzu minik bir kasede tahta kaşıkla iyice ezdikten sonra, yeteri kadar gül suyuyla kıvam bulana kadar karıştırın ve göz kenarlarınıza masaj yaparak iyice sürün, 25-30 dakika sonra ılık su ile yıkayın.
Göz çevresi hassas bir deriye sahiptir, bu nedenle kullanılan malzemelerin uygunluğu çok önemlidir, maskeleri göz kenarlarınızı darbelemeden masaj yapar gibi ve düzenli uygulayın. Size önerdiğimiz maskeler ile daha güzel ve sıkı göz kenarlarına sahip olacağınız için daha güzel bakışlarınız olacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu