Tarifler

Ginseng Ve Kuşburnu Tohumu Yağı İçeren Kırışıklık Karşıtı Krem

Bazı insanlar genetik etkenlerden, güneşten korunarak ve beslenme tarzına kadar pek çok şeye bağlı olarak daha zarif yaşlanır, ancak cildi kaçınılmaz kırışıklıklar için hazırlamak her zaman için iyi bir fikirdir. Doğru ürünleri ve malzemeleri kullanmadığınız sürece kırışıklık karşıtı çalışmaya asla başlayamazsınız. Bazı kişilerde kırışıklıklar genetik olsa da, genellikle güneşin zarar vermesinden dolayı kaynaklanır, bu yüzden güneşe çok fazla maruz kalmaktan kaçınılması gerekir, ancak bir kırışıklık önleyici krem ​​kullanılması da büyük bir fark yaratabilir. Piyasadaki ürünlerin çoğu fazla miktarda kimyasal içeriyor. Ve görünüşte hemen bir gelişme olsa da, bazıları zamanla cilde daha fazla zarar verebiliyor. Ancak, anahtar kelime doğru içeriklerle tutarlılıktır. Bu ev yapımı kırışıklık kremi evde basitçe yapabileceğiniz bir seçenek ve içinde kimyasal hiçbir madde yok.

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, tutarlı bir kullanımla ginseng’in güneş hasarını ve kırışıklıkları azaltabileceğini göstermektedir. Peki, kendi kırışıklık karşıtı kremini nasıl yapacaksınız? Hemen ayrıntılı olarak bakalım!

Kırışıklık Karşıtı Krem Tarifi

Malzemeler:

  • ¼  fincan badem yağı
  • ¼  fincan jojoba yağı
  • 1 çay kaşığı ginseng ekstresi
  • 1 çay kaşığı kuşburnu tohumu yağı
  • 10 damla buhur esansiyel yağı
  • 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı balmumu
  • 1 çay kaşığı E vitamini yağı
  • 1 yemek kaşığı shea yağı

Talimatlar:

Küçük bir kaba, badem yağı ve jojoba yağını ekleyin. Badem yağının A vitamini içeriği nedeniyle, cildin güneş ışınlarının zararını önlerken, sivilceyi de azaltmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Yumuşatıcı olan jojoba yağı cildi rahatlatır, özellikle gözenekleri tıkamadığı için harika bir nemlendirici görevi görür.

Şimdi, ginseng özü, kuşburnu tohumu yağı ve buhuru ekleyin, iyice karıştırın. Daha önce belirtildiği gibi ginseng ekstresi çalışmaları, sürekli kullanımla güneş hasarından kaynaklanan kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Kuşburnu çekirdeği yağı, bu doğal kırışıklık karşıtı kremde harika bir bileşendir, çünkü cilde derinlemesine nüfuz edebildiği için, yaşlanmaya karşı etkili olan antioksidanlar, C vitamini ve A vitamini verir. Cilt tonunu iyileştirmeye bile yardımcı olabilir. Buhur yağı, cilt tonunu geliştirirken cildi güçlendirmeye yardımcı olabileceğinden şaşırtıcı derecede etkilidir. Ayrıca yüzünüzdeki cildi tonlandırmaya yardımcı olurken sivilceyi azaltmaya yardımcı olmak için mükemmel bir anti bakteriyeldir.

Sırada hindistancevizi yağı ve balmumu var. Hindistancevizi yağı, bakteri ile savaşmaya yardımcı olan ve dolayısıyla sivilceyi azaltan antimikrobiyal özellikleri nedeniyle uzun zamandır kozmetik sektörünün favorisi, aynı zamanda kırışıklıkları ve kuru cildi azaltmaya yardımcı olan çok iyi bir nemlendiricidir. Balmumu ise cildi nemlendirme özelliği sağlayan etkili bir nemlendiricidir. Çatlak izlerini azaltmaya yardımcı olduğu bile bilinmektedir, bu da çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirmek için mükemmel bir seçimdir!

En iyi sonucu elde etmek için önce bal mumunu eriterek daha iyi karışmasını sağlayın. Bunu yapmak için, ısıya dayanıklı bir kâseye yerleştirin. Kâseyi birkaç dakika sıcak su dolu bir kaba koyun. Yumuşattıktan sonra, diğer malzemelerle birlikte kâseye dökün.

Şimdi, son malzemeleri, E vitamini yağını ve shea yağını birleştirin. E vitamini, kırışıklıkların gelişimini azaltma kabiliyetiyle uzun zamandır bilinmektedir. Bunu cilde nem ve esneklik sağlayarak yapar. Shea yağı E vitamini ve A vitamini bakımından zengindir. Harika olan şey, cilt hücrelerinin yeniden oluşturulmasına yardımcı olur ve kollajen üretimini artırırken cildi yumuşatır.

Hazırladığınız kırışıklık karşıtı kremi, buzdolabında veya serin, karanlık bir yerde yaklaşık iki ila üç hafta boyunca saklayabilirsiniz. Ne kadar kreme ihtiyacınız olduğunu belirleyip tarifi ikiye bölebilirsiniz.

Kırışıklık Karşıtı Krem Nasıl Kullanılır?

Tüm malzemelerin iyi harmanlandığından emin olun. Sıkı bir kapak ile küçük bir kavanozun içine yerleştirin. Geceleri yatmadan önce temiz cilde uygulayın. Koruyucu madde olmadığından bakteriyel üremeyi önlemek için her seferinde karışıma parmaklarınızı değil, temiz bir spatula batırmanızı öneririz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu