MODA

Gece Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

Çeşitli özel gecelerde farklı tarzda giyilen tuvalet, uzun elbise ve kısa elbiselerin tamamına gece kıyafetleri denir. Bunun nedeni bu organizasyonların akşam saatlerinde yapılmasından dolayıdır. Yazın gelmesi ile beraber düğün, kokteyl ve ödül törenleri sayısı artmaya başlamıştır. Bu tarz gecelere katılan bayanlar kendilerine ve görünüşlerine son derece önem verirler. Günlük yaşamlarında giydikleri kıyafetlerin özellikle gece gezmelerinde ve davetli oldukları yerlerde pek de uygun olmayacağını düşünen bayanlar bu gecelere daha özenli hazırlanırlar. Bu yüzden kıyafet tercihlerini gece gezmelerine uygun elbiselerden yana kullanırlar. Bunu da gece elbisesi modelleri arasından rahatça seçerek gerçekleştirmeleri mümkündür. Erkekler ise bu tarz organizasyonlara daha sade gitmeyi tercih ederler. Genellikle takım elbise giyen erkekler için gece organizasyonlarına hazırlanmak daha kolaydır. Takım elbisenin yanı sıra kot ya da keten pantolon ile bir ceketi kombinlemek erkekler için bir başka yöntemdir.

Kadınlar İçin Gece Kıyafeti Çeşitleri

Kadınlar için her vücuda, her zevke ve her bütçeye göre gece elbiseleri bulunmaktadır. Son dönemde neredeyse her kıyafette kullanılan danteller bu tarz kıyafetlerde de kullanılmaktadır. Hanımların genellikle birçoğunun tercihi dantelli gece elbiseleridir. Eski alışkanlıklardan gelen dantel sevgisi bu kıyafetlerde de kelimenin tam anlamıyla bayanlardan tam not almıştır. Bunun yanı sıra kısa elbiselerde gece konsepti için uygun olan elbiselerdir. Genellikle omuzdan başlayan bu kıyafet dizin hemen üstünde bitmektedir. Tek parçadan oluşan bu kıyafet hanımlar arasında sıkça kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra taşlara meraklı olan bayanlar genellikle taşlarla süslü abiyeleri tercih etmektedirler. Genelde kolsuz ya da kollu olan bu abiyelerde kolsuz olan modellerde kıyafetin göğüs kısmı taşlar ile süslüdür. Kollu modelde ise durum tam tersidir. Göğüs bölgesinde hiç taş bulunmazken kol bölgesinde taşlar bulunmaktadır. Tek elbise tarzını sevmeyen bayanlar ise farklı etekle ve kıyafetleri zevklerine göre kombinleyebilirler. Her bayanın zevkine ve tercihine göre gece elbisesi fiyatları değişmektedir.

Gece Elbisesi Aksesuarları

Her kıyafet gibi bu elbiselerinde farklı aksesuarları bulunmaktadır. En önemli gece kıyafeti aksesuarları ayakkabı ve çantalardır. Elbisenin altına giyilen ayakkabılar ya elbise ile ya da çanta ile mutlaka uyumlu olmalıdır. Bunun yanı sıra seçilecek olan ayakkabı türü doğru seçilmeli ve boy kaybını önlemelidir. Bir başka aksesuar ise çantadır. Seçilecek olan çanta elbisenin rengine ya da ayakkabının rengine ayak uydurmalıdır. Bunun yanı sıra elbisenin bolluğuna ya da darlığına göre çantanın boyutu belirlenir. Gece kıyafeti aksesuarları fiyatları her bayanın zevkine ve elbisenin uyumuna göre değişmektedir.

Gece Kıyafeti Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıyafet seçimlerinizi yaparken ilk önce vücudunuza uygun olan kıyafeti seçmelisiniz. Mümkünse vücudunuzu kötü göstermeyen modelleri kullanmanız sizin için iyi bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra eğer dekolteli gece elbisesi tercih edecekseniz kıyafetinizin mutlaka vücudunuza uygun olması gerekmektedir. Eğer vücudunuza uygun olmayan kıyafetleri tercih ederseniz dekolte düzgün durmaz ve çok çirkin bir görüntü meydana gelir. Bunun yanı sıra bu kıyafetlerin kumaşlarını iyice incelemelisiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu