Güzellik

Dudaklar İçin Yaşlanma Karşıtı Kılavuz

Genellikle yaşlanma karşıtı bakım var yaparken dudakları hep ihmal ederiz. Papatya ıslanmanın en erken belirtileri ağız çevresi hacim kaybı ve çizgilerdir. Uzmanlar yaş ilerlemesi ile birlikte dudaklarda bir dizi değişiklik meydana geldiğini söylüyor. Dudaklar zaman içerisinde hacimlerini ve tanımlarını kaybediyor çizgiler ve kırışıklıklar ortaya çıkıyor. Hatta bu kırışıklıklar sigara içenlerde, soluk tenli olanlarda,  güneşe daha çok maruz kalanlarda daha sık görülüyor. Uzmanlara göre sigara içenlerde kas hareketi nedeniyle bu çizgiler daha da derin hale gelebiliyor. Eğer şu andaki dudak bakım rutininiz sadece dudak balsamı sürmekten ibaretse artık bunu Bir adım ileriye taşımanın zamanı geldi. Dudaklarınızı daha genç daha taze ve daha dolgun göstermek için sizlere şimdi anlatacağımız bakın önerilerini kullanabilirsiniz. İşte yaşlanma karşıtı dudak bakımı için ipuçları ve püf noktaları…

Dudak Serumları

Kozmetik sektörü her geçen gün ağrıyor ve ortaya daha doğal bakım ürünleri çıkıyor. Son trend olan dudak serumları sayesinde en çok ihtiyacımız olan yıpranma karşıtı bileşenler ve nemlendirmeyi alabilirsiniz. Özellikle Verso’nun Dudak Serumu bu konuda işinize yarayacaktır. Retinol ve türevlerini içeren bu dudak serumu kolajen üretimini arttırmak ve karanlık noktaların solması ile bilinen güç bileşenine içeren tek ürün.  Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var retinol doğrudan dudakları uygulandığında tahriş eder. Bazen bu dudak serumu da buna uygun olarak yapılmış yumuşak bir türevden oluşuyor. Bunun yanı sıra Macrene’nin 37 Yüksek Performanslı Yaşlanma Karşıtı ve Dolgu Dudak ürününü de Tercih edebilirsiniz. Ayrıca Uzmanlar 25’ten fazla antioksidan içeren hiyaluronik asit, Hindistan cevizi yağı gibi ürünlerinde dudak sağlığı için oldukça etkili olduğunu söylüyor.

Özellikle Hindistan cevizi yağını her gün birkaç defa dudaklarını uyguladıktan sonra yaklaşık 2 hafta sonunda daha yumuşak Pürüzsüz ve daha parlak dudaklara sahip olacaksınız. Eğer güneş kremi kullanıyorsanız dudaklarınızı da bu krem içerisine eklemelisiniz. Çünkü cildiniz olduğu gibi dudaklarınızda güneşten doğrudan etkilendiğinde zarar görüyor.

Lazerler ve Peelingler

Son yıllarda lezer ve peeling işlemleri de artık değişti. Özellikle lazer tedavisi ya da kimyasal peeling işlemi sayesinde ince çizgilerin ve pigmentasyon sorununun önüne geçmek mümkün. Cilt tonunu iyileştirmek amacıyla da bu lazer işlemlerini Tercih edebilirsiniz.

Enjeksiyonlar

Dudak dolgu işlemleri sadece daha büyük dudaklara sahip olmak için yapılmıyor. Aynı zamanda bu işlemler yaşlanma ile birlikte dudak beyazı denilen beyaz kenar sınırının kaybolmasını önlemek için de yapılıyor. Mesela göğüs sürdüğünüzde dudağınızın kırmızı kısmından cildinize taştığını çok sık görürsünüz. İşte hacim kaybını önlemek için de dudak dolgu işlemlerinden yardım alabilirsiniz. Tabii ki bu dudak dolgu işlemi sırasında daha dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmanız da kaçınılmaz hale gelir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu