Güzellik

Cilt Yenilemede Scrub Nedir, Ne İşe Yarar?

Cilt Yenilemede Scrub Nedir, Ne İşe Yarar? Cildinizi yenileyecek ve ölü derilerin yok edilmesine yardımcı olacak prüzsüz kıvama gelmesini sağlayan yeni bir yöntem sizleri beklemektedir.

Cilt Yenilemede Scrub Nedir, Ne İşe Yarar? Günümüzde moda halini alan cilt yenilemede scrub nedir, ne işe yarar? Sorularına cevabımız bu yazımızda. Peeling yöntemine en büyük rakip olacak ve tamamen organik olan scrub yöntemiyle tanışın.

Cilt Yenilemede Scrub Nedir?

Scrub, banyo sırasında yapılmakta olan bir bakım çeşidi olarak karşımıza çıkar. Uzun zamandır Victoria Secret mankenlerinin yapmış olduğu, vazgeçilmez scrub yöntemi, Vücutta meydana gelen birçok sorunları tamamen ortadan kaldırırken pürüzsüz bir vücut ortaya çıkarmaktadır. Kozmetik dünyasında yerini alan scrub, selülit, kıl dönmesi, çatlak, batık ve ölmüş derileri ortadan kaldırmakta uygulanmaktadır. Genel olarak banyoda uygulanmakta ve bütün vücudun yenilenmesine yardımcı olan bu müthiş temizleme yöntemidir. Sizin cildiniz de çatlak, kuruluk ve kıl dönmesi gibi sorunlar bulunuyorsa bu yöntemi mutlaka ve mutlaka denemelisiniz.

Vücudun her bölgesine rahatlıkla yapılan bu scrub, yapılma sırasında dikkat edilmesi gereken bir yöntemdir. Bu işlemi yaparken mutlaka doğal ürünler kullanılmalıdır. Bu işlemin başarılı olmasını sağlayan doğal ürünlerin olmasıdır.

Cilt Yenilemede Scrub Nedir, Ne İşe Yarar
Cilt Yenilemede Scrub Nedir, Ne İşe Yarar

Scrub Çeşitleri Nelerdir?

Ayak İçin Scrub

Genel olarak devamlı ayakta kalanlar topuk çatlakları, ölü deriler, ayak mantarları gibi sorunları olanlar için çok uygun olmakta ve bu sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ayaklar yumuşak ve bakımlı olmaktadır.

Yüz Scrubları

Bu yöntemi uygularken en çok dikkat edilmesi gerekenidir. Scrub işlemini uygulamada çok sayıda olan scrubları kullanabilirsiniz. Bu uygulama yüzün canlı ve sağlıklı kalmasını sağlar. Cilt üzerinde bulunan siyah nokta, leke, beze gibi sorunların tamamen ortadan kalkmasını sağlar.

Vücut Scrubları

En bilindik yöntem vücut bölgesi scrub ayva tüyleri, kıl batması, çatlak ve selülit gibi sorunların ortadan kalkması için uygulama yapılmaktadır. Yüz ve ayak scrubları için hazırlanmış olan malzemeler daha ince yapılı ve derine inme olması ile dikkat çeker. Fakat vücut derisi için hazırlananlar kalın scrublar olmaktadır. Çünkü vücut derisi yüz derisine göre çok az hassas olmaktadır.

Scrub Uygulaması

Scrub uygulamadan önce uygulanacak yerlerin sıcak su ile yumuşatılıp ıslatılması gerekir. Uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre elinize scrubu alın. Örneğin yüzünüze uygulama yapacaksanız fındık kadar scrub yeterli olacaktır. Scrubu masaj yapar gibi sürünüz. Bu işlemi yaparken bütün parçaların erimiş olmasına dikkat ediniz. Daha sonra uygulama yapılan bölge bol su ile durulanmalı.

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu