Güzellik

Cilt Sağlığını Koruyan Doğal Maskeler Nelerdir?

Cilt Sağlığını Koruyan Doğal Maskeler Nelerdir? Cilt bakımının temel malzemeleri kozmetik ürünler olsa da doğal bileşenleri yüzünde kullanmak isteyenler için ev yapımı maskeler bir adım öne çıkıyor.

Cilt Sağlığını Koruyan Doğal Maskeler Nelerdir? Hem ekonomik hem de insan ve çevre dostu olan bu maskeler ile cilt sağlığınızı teşvik edebilirsiniz. İşte, cilt sağlığını koruyan doğal maskeler sizlerle..

Türk Kahveli Cilt Maskesi Tarifi

Cilt sağlığını koruyan doğal maskeler arasında bir diğeri de Türk kahveli maske diyebiliriz. Yüzünüzü etkili bir şekilde temizlemek, nemlendirmek ve canlandırmak mı istiyorsunuz? Pahalı kozmetik malzemelerine para vermek istemiyorsanız; doğal bileşenlerden yararlanarak daha sağlıklı ve hoş görünen bir cilt elde etmeniz söz konusu olabilecektir. Her evde bulunan bileşenler ile maske tarifleri hazırlamak mümkün. Bu bileşenlerle hazırlanan maskelerden biri de Türk kahveli cilt maskesi tarifi diyebiliriz. Tek malzemeli olmasıyla da öne çıkan bu maske, cilt bakımını en iyi şekilde yapmanıza izin veriyor.

Cilt Sağlığını Koruyan Doğal Maskeler Nelerdir
Cilt Sağlığını Koruyan Doğal Maskeler Nelerdir

Türk Kahveli Cilt Maskesi Tarifinin Yapılışı

Bu cilt maskesinin hazırlanması ve uygulanması son derece basittir. Bunun için ilk olarak Türk kahvesini pişirin. Soğumasını bekleyin. Kahvenin telvelerini ayırın ve cildinize yavaş hareketler ile uygulayın. Özellikle siyah noktalı alanlarda maskeyi peeling yaparak yedirmelisiniz. On dakika bekleyin ve ardından cildinizi ılık su yardımıyla temizleyin.

Çikolatalı Cilt Maskesi Tarifi

Cilt sağlığını koruyan doğal maskeler arıyorsanız; ilk önerimiz çikolatalı maske oluyor. Kuru cildinizi nemlendirmek ve çok daha sağlıklı bir görünüm elde etmek için çikolatalı cilt maskesi tarifi deneyebilirsiniz. Cildinizi doğal olarak nemlendirme taraftarıysanız bu maske çok iyi bir alternatiftir.

Çikolatalı Cilt Maskesi Tarifinin Yapılışı

Bu maskeyi uygulamak için bitter çikolata kullanmalısınız. Yardımcı malzeme olarak da badem yağı ya da zeytinyağı tercih edebilirsiniz. Cilde birçok yararı olan çikolatayı iki çay kaşığı yağ ile eritin. Çikolata eridikten ve maske harcınız güzel bir şekilde karıştıktan sonra ocaktan alın. Çikolatalı maske harcını cildinize uygulayın. Ancak öncesinde maske karışımının soğumasını bekleyin. Yirmi dakika kadar maskeyi cildinizde bekletmelisiniz. Ilık suyla yüzünüzü yıkayın ve nemli cildinizin keyfini çıkarın.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu