Güzellik

Cilt İçin Mucize Yağlar: Hindistan Cevizi ve Badem Yağı

Hindistan cevizi yağı birçok özelliği sayesinde pek çok güzellik ürününün içeriğinde bulunur. Cildinizi daha yumuşak, ışıltılı ve sağlıklı bir hale getirebilir.

Aynı zamanda cilde kolaylıkla nüfuz eder ve çok güzel bir koku bırakır. Mükemmel bir nemlendirici olmasının yanı sıra, egzama ve sedef hastalığının tedavisinde de oldukça kullanışlıdır.

Doğal hindistancevizi yağı, serbest radikallerin cildinize zarar vermesini ve elastikiyetini kaybetmesine engelleyen antioksidanlar bakımından zengindir.

Dahası, küçük moleküler yapı ve fenolik bileşikler sayesinde, hindistancevizi yağı cildi nemlendirmek için yumuşak ve esnek kalmasını sağlamak için alttaki dokulara derinlemesine sızar.

Hindistancevizi yağı kullanımı

Tek Adımlı Bakım: Yağı doğrudan cildinize uygulayın

Avucunuza az miktarda doğal hindistancevizi yağı sürün ve parmaklarınızı kullanarak doğrudan cildinize uygulayın.

Dairesel hareketlerle masaj yapın, ardından cilt tarafından emilmesi için 2-3 saat bekletin. Ayrıca gece boyunca bırakıp ertesi sabah durulayabilirsiniz.

Daha yumuşak ve parlak bir cilt için, yatmadan önce gece, her gün bu işlemi tekrarlayın.

Badem yağı

Badem yağının saç ve özellikle cilt sağlığı açısından inanılmaz faydaları vardır. Bu yüzden kozmetik ürünlerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Badem yağının yüksek miktarda A ve K vitamini içermesi, kendisini sağlık açısından önemli kılmaktadır. Bunun dışında farklı miktarlarda yağlar ve önemli sayılacak miktarda protein içermektedir.

Badem yağı antioksidanlarla doludur; E, A, B ve D vitaminleri; protein ve sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için en uygun olan tüm temel mineral ve yağları içerir.

Ayrıca, badem yağı kırışıklıkları, ince çizgileri ve izleri en aza indirgemek için büyülü bir kapasiteye sahiptir, böylece pürüzsüz ve tonlanmış bir cilt sunar.

Badem yağı kullanımı

Tek Adımlı Tedavi: Yağı doğrudan cildinize uygulayın

Avucunuza az miktarda badem yağı sürün ve parmaklarınızı kullanarak yüzünüze uygulayın.

5 dakika boyunca hafif, dairesel hareketlerle masaj yapın.

Yüzünüzü ılık suyla durulamadan önce 20 dakika boyunca bir havlu ile örtün. Ayrıca yağı gece boyunca cildinizde bırakabilir ve ertesi sabah suyla yıkayabilirsiniz.

Pürüzsüz ve parlak bir cilt için her gün veya en azından haftada birkaç sefer uygulayın.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu