Güzellik

Cilt Bakımı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Cilt Bakımı Nedir, Faydaları Nelerdir? Cildin doğal yağ dokusu ve dengesini korunması açısından önem taşıyan cilt bakımı, cildin genç kalmasını ve canlı görünmesini sağlar. Cilt bakımında en önemli husus ise cildinize uygun ürünleri tercih etmektir. Bizde bu yazımızda cilt bakımının önemini ve faydalarını ele aldık.

Cilt Bakımı Nedir, Faydaları Nelerdir? Cilt bakımı bu bağlamda ciltte ölü hücrelerin atılması, kan dolaşımı yeni hücre oluşumu gibi doğal işlevlerini düzenlenmesi uygulamalarında cilt özel dezenfektanlarla temizlenerek gözenekler açılmasın sağlanır. Yaşlanma ile azalan yaşamsal aktiviteler için cildin ihtiyacı olan aktif maddelerin cilde verilmesi sonucunda cildinizin eski canlılığına kavuşması sizin sadece görsel olarak değil ruhsal olarak rahatlamanızı sağlayacaktır.

Cilt Bakımının Faydaları

Cilt bakımı başta çevre kirliliği, olmak üzere sigara, kozmetik ürünler  cildin nemini kaybetmesi, ve cildin hava alması önler . Zamanla cildin kuruyup  matlaşan cilt  İlerleyen yaş ile birlikte ortaya cilde elastikiyetine veren cilt alandaki kolaj en ve elastin liflerinin azalmaya başlamasıyla çıkan yüz çizgileri belirginleşmesine neden olabilir.

Cilt Bakımı Nedir, Faydaları Nelerdir
Cilt Bakımı Nedir, Faydaları Nelerdir

Yaşlılık belirtileri ile savaşmak için ; antiaging krem ve serumlar ile her ay düzenli olarak uyguladığımız cilt bakımı kürleri sonucunda cilt daha canlı, parlak, sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Ciltte dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenerek koruyucu tabakanın oluşturulması açısında önem taşıyan cilt bakımı yapılması gereken doktorlar eşliğinde haftalık kürler. fayda vardır.  Her ay düzenli olarak yapılması gereken cilt bakımı dönemsel ihtiyaçlara göre uzman doktorlar eşliğinde haftalık kürler halinde de uygulanmaktadır. Düzenli yapıldığında Cildin genç kalmasını ve canlı görünmesini sağlayan cilt bakımı yaptırmakta fayda vardır.

Cilt Bakımının Önemi

-Cildin ölü hücrelerin atılması, kan dolaşımı yeni hücre oluşumu gibi doğal işlevlerini düzenlenmesi

-Cildin doğal yağ dokusu ve dengesini korumak

-Cildin olduğundan daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamak

-Cildin dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenerek koruyucu tabakanın oluşturulması

-Yaşlanma ile azalan yaşamsal aktiviteler için cildin ihtiyacı olan aktif maddelerin cilde verilmesi

-Cilt bakımı ile ruhsal olarak rahatlama

-Cildin sıkı ve pürüzsüz bir hal alması

-Sivilcelerin ve aknelerin kaybolması, iyileştirilmesi

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu