Güzellik

Cildinize Zarar Veren 7 Alışkanlık!

Cilt sorunları birçok insanın yaşadığı problemler arasında yer alıyor. Bunun üstesinden gelmek için her zaman düzenli cilt bakımı yapmak yeterli olmuyor. Çünkü cildimize zarar veren bazı alışkanlıkları ne yazık ki yapıyoruz. Eğer cilt sorunları ile mücadele ediyorsanız bugün sizlere cildinize zarar veren 7 alışkanlık nedir Onları derledik.

Cilt sağlığı oldukça önemli. Birçok insan cilt problemleri ile mücadele ediyor ve bunun üstesinden gelmek için en iyi ipuçları neler onun yanıtını arıyor. Fakat her zaman bu ipuçları yeterli olmuyor. Aynı zamanda cildinize zarar veren alışkanlıkları değiştirmeniz gerekiyor. Her zaman güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor. İşte cildinize zarar veren alışkanlıklar

Bir Rutin Oluşturmamak

Hem saç bakımı hem de cilt bakımı için mutlaka bir rutin oluşturmanız gerekiyor. Bu rutin Hem gece hem de gündüz için olmalı. Yani geceleri yatmadan önce cildinize özel ilgi göstermeniz ve yine sabah cildinizde ilgilenmeniz şart.

Cildinizi Yormak

Bütün kadınlar cilt sorunlarını gidermek amacıyla aydınlatma ya da kapatıcı ürünler kullanıyor. Evet bunlar cilt sorunlarınızı geçici olarak giderebilir ama bir yandan da cildinizi çok fazla yoruyor Bunu unutmayın.

Makyajla uyumak

Yorgun geçen bir günün sonunda eve geldiğinizde bazen makyajınızı silmeye sene bilirsiniz. Ancak cilt sağlığı için bu çok büyük bir hata. Siz siz olun kesinlikle ne şartta olursa olsun cildinize makyajlı uyumayın ve mutlaka temizleyin.

Nemlendirmeyi Unutmak

Bir maske ya da peeling ürünü kullandıktan sonra cildinizi nemlendirmeye Kesinlikle ihmal etmeyin. Unutmayın peeling ve maskeleri cildinizi güzelleştirecek ürünlerdir ama cildinizin nem dengesini korumak son derece önemlidir.

Korunmasız Güneşe Maruz Kalmak

Özellikle yaz aylarında cildinizi korunmasız bir şekilde güneşe maruz bırakmak ve cilt sağlığını bozuyor. Hatta kış aylarında bile güneş koruyucu kremi atlamamak gerekiyor.

Yağlı cildini nemlendirmeyi unutmak

Cildiniz için çok işlevli kremleri tercih etmenizde yarar var. Bazı kişiler cilt tipi yağlı olduğu için cildini nemlendirmekten kaçınıyor. Fakat cildiniz yağlı olsa bile nemli olduğu anlamına gelmiyor bu nedenle yağlı cildi nemlendirmeyi atlamayın…

Kocakarı İlaçlarını Unutun

Cilt sağlığı için kesinlikle kocakarı ilaçları diye tabir edilen O ilaçları aklınızdan çıkarın. Elbette cilt bakımı için doğal bitkisel çözümler kullanabilirsiniz ama sahte reçeteleri kesinlikle uygulamayın.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu