Güzellik

Biberiye, Sedir Ağacı Ve Adaçayı Yağı İle Saçınızı Gürleştirin

Amerikan Saç Dökülmesi Birliği, 22 haftaya kadar gelişmekte olan bir fetüsün tüm kıl köklerini oluşturduğunu ve bunun vücutta yaklaşık 5 milyona kadar ulaştığını söylüyor! Bu haftadaki bir fetüste toplam 1 milyon ve kafa derisinde 100.000 folikül vardır.

Hayatımız boyunca hiçbir zaman yeni saç kökleri üretmediğimiz için, bu bir insanın sahip olacağı en büyük saç kökleridir. Çoğu insan, saç derisindeki saç yoğunluğunun çocukluktan yetişkinliğe kadar büyüdükçe azaldığını fark edecektir. Çünkü kafatası büyüdükçe tam anlamıyla genişler.

Saçların İncelmesine Neden Olan Faktörler

Şimdi saç dökülmesi nedeni olabilecek bazı faktörlere bakalım:

 • Fiziksel stres
 • Duygusal stres
 • Hormonal dengesizlikler
 • Tiroidin az veya çok çalışması
 • Önemli vitamin ve minerallerdeki eksiklikler
 • Alerjiler
 • Piyasada bulunan bazı ürünlerin kullanımı
 • Genetik etkenler

Saçlarımız inceldiğinde ne olur? Büyük olasılıkla, saç dökülmesi yaşanır. Genellikle, başka bir kıl aynı folikülden büyümeye başlar, ancak DHT (foliküllerin büzülmesine neden olan bir erkek androjen hormonu) yüksek olduğunda saç uzaması azalabilir. Erkekler için, erkek tipi dökülme uzaklaşan bir saç çizgisini takip eder. Kadınlar için, kellik başın üstündeki veya merkezindeki incelme ile karakterize edilir. Bu aynı zamanda androgenetik alopesi olarak da bilinir.

Saç Dökülmesinin Önüne Geçmek İçin Yapılması Gerekenler

Bununla birlikte,  saçınızı doğal olarak kalınlaştırmak için kullanabileceğiniz bazı doğal saç dökülmesi ilaçları vardır. Hacimli saç telleri kazanmanıza ve saç dökülmesini durdurmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda size daha fazla sağlık kazandıracaktır! Bunlardan bazılarını hemen başlatabilirsiniz, örneğin:

 • Stresi azaltmak için yaşam tarzı değişiklikleri
 • Beslenme düzenini iyileştirmek
 • Düzenli olarak uçucu yağlar gibi belirli saç gürleştirici doğal yağlar kullanılması

Saçı Dökülmesi İçin Yardımcı Olabilecek Uçucu Yağlar

Biberiye, saçı kalınlaştıran, saç büyümesini arttıran en iyi yağlardan biridir. Biberiye yağının saç büyümesini uyaran hücresel metabolizmayı arttırdığına inanılır.

Sedir ağacı esansiyel yağı saç derisine dolaşımını artırarak saç köklerini uyarmaya yardımcı olabilir. Bu saç büyümesine ve saç sağlığına katkıda bulunabilir. Sedir ağacı, incelen saçları ve çeşitli alopesi türlerini de tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Misk adaçayı esansiyel yağı, kafa derisi yağlarının dengelenmesine yardımcı olabilir. Adaçayı, hücresel metabolizmayı arttırma kabiliyeti nedeniyle, biberiye esansiyel yağı ile benzer özelliklere sahiptir. Aynı zamanda, hormon dengeleme özellikleri sağlayan adaçayında bulunan bazı faydaları taklit eder.

İşte bu üç uçucu yağın gücünü birleştirin saç dökülmesi için çözüm olan harika bir saç gürleştiriciyi elde edin!

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu