Güzellik

BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır? Son dönemler oldukça popüler olan BB Krem oldukça da ilgi görmektedir. Fondöten yerine kullanılabilen BB Krem hem günlük kullanımda oldukça rahat, hem de cildin nefes alması açısından da dikkatleri üzerine çekiyor. Peki BB Krem nasıl uygulanmalıdır? İşte merak edilen sorularınızın cevabı yazımızda yer almaktadır.

BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır? Cilt makyajında bir devrim yaratan ve maske görünümlü fondötenlerin yerini alan BB krem nedir diye merak edenler için renkli bir nemlendirici tanımı yapmamız yanlış olmaz. Dermo kozmetik ürünler de dahil olmak üzere güneş koruyucu özelliği olan ve aynı zamanda ciltteki renk farklılıklarının giderilmesini sağlayacak şekilde renkli olan BB kremlerde çok fazla renk seçeneği olmasa da cildi doğal bir şekilde pürüzsüz ve eşit renk tonuna ulaştırmak için en doğal yöntemdir. Cildi alerjik olan ve fondötenden rahatsızlık duyanlar için tercih edilen BB kremlerde en iyi seçim, derme kozmetik markaları tercih etmektir. Market markalarını tercih etmeniz cildinizdeki kusurları kapatmayacağı gibi alerjik reaksiyonlara da neden olabilir. Bu yüzden kaliteli bir marka seçmeniz oldukça önemlidir.

BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?
BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

BB Krem Nasıl Kullanılır?

Cilt renginize uygun bir BB krem seçtiğinizde nemlendirici yerine de bu ürünü kullanabilirsiniz. Peki BB krem nasıl kullanır ve temizlenmesi gerekir mi? Elbette ki cildimize her uyguladığımız ürün sonrası temizlemek büyük bir önem taşır. Cildin temizlenmesi, nemlendirilmesi, daha sonra makyaj yapılması ve temizleme sürecinin baştan yapılması şarttır. BB  krem için de temiz ve arınmış bir cilt söz konusudur. Temizlenmiş cilde uygulanan BB kremin etkisini ilk sürüşte fark edebilirsiniz. Dilerseniz üzerine pudra geçerek daha iyi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

BB Krem Seçimi

BB krem seçimi için gerekli olan markayı deneyerek almanız önemlidir. Cildiniz makyajsızken denemeniz gereken BB kremler için özellikle çok bilindik dermo kozmetik markaları tercih etmek şarttır. Cildin hem bakımını yapmak hem de renk eşitliğini sağlamak için kullanılan BB kremler sayesinde fondötenin ağır etkilerine maruz kalmadan cildin temel makyajını sağlamak çok daha kolay olmaktadır.    

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu