MODA

Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir kadın için şıklığın tamamlayıcı en önemli unsuru aksesuarlardır. Aksesuarlarla zarafetinizi ön plana çıkarabileceğiniz gibi güzelliğinizi de adeta çevrenizde konuşturabilirsiniz. Aksesuar seçiminde önceliği kişinin zevk ve beğenileri alsa da aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar da mevcuttur. Kolye, küpe ve yüzükten bilezik ve saate kadar, şal ve fular çeşidinden şapkalara kadar sınırsız seçenekte aksesuar çeşidi bulunmaktadır. Sınırsız seçenekler arasında giyiminize ve makyajınıza önem verdiğiniz kadar aksesuar seçiminize de önem vermeniz güzelliğinizde estetiği ve şıklığı da yakalamanızı sağlayacaktır. Moda uğruna şıklığınıza gölge düşürmek yerine aşağıdaki aksesuar seçimi tavsiyeleri dikkate alarak çok daha hoş ve zarif görünebilirsiniz.

Kolye-Yüzük ve Küpe Seçimi

Günlük kullanımda kıyafetinize uygun sade modelleri kullanmanızda yarar var. Özel davet ve yemekler için ise daha gösterişli birkaç parça aksesuarı tercih edebilirsiniz. İnce ve uzun parmak yapısına sahip kişiler iri ve taşlı yüzükleri tercih ederek ellerinin zarafetini ön plana çıkarabilir. Sallanan küpeler tercih ediyor iseniz kulak yapınıza uygun olanı tercih ederek çok büyük küpelerden kaçınmanız önerilir.

Saat ve Bileklik Seçimi

Bilekleriniz ince ise saat seçiminde ince ve küçük kadranlı saatleri tercih etmeniz önerilir. Aynı şekilde kıyafetinize ve makyajınıza göre bilekliklerinizi de tercihen ince bileklikler daha hoş bir görünüm sergilemenizi sağlayacaktır.

Fular ve Şal Seçimi

Yine kıyafetinize uyumlandırmanız gereken fular veya şallar ten renginizle de uyum içerisinde olduğunda daha gösterişli duracaktır. Fular ve şal seçiminde ten renginiz de oldukça önemli bir yere sahiptir. Esmer tenli iseniz tercihlerinizi sarı, pembe ve mor renkten yana kullanmanız önerilir. Buğday tenli bir yapıya sahipseniz mavi tonları, yeşil tonları, gri ve lila renkleri sizler için çok daha dikkat çekici olacaktır.

Şapka Seçimi:

Tercihiniz spor tarzda bir giyimden yana ise kasket türü şapkalar tam size göre. Kıyafetlerde tezatlık yakalamak amaçlı düz kıyafetlerde ekose tarzı şapkaları, desenli ve renkli kıyafetlerde ise düz model şapkaları tercih etmeniz önerilir. Ayrıca iddialı da bir duruş sergilemek istiyor iseniz taşlı ve kurdeleli olmak üzere süslü şapkaları tercih edebilirsiniz. Şapka seçiminde bir diğer önemli husus da yüz şeklinizdir. Küçük bir yüz tipine sahipseniz büyük şapkalardan, büyük ve geniş yüz tipine sahipseniz de küçük kesim tarzında şapkalardan uzak durmanız gerekir.

Belirttiğimiz tavsiyeleri dikkate alarak aksesuar seçiminde yaptığınız yanlışları gözden geçirebilir ve aksesuarlarınızı daha doğru kullanarak sizler de güzelliğinizde aksesuarlarınızı konuşturabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu