MODA

Abiye Nedir, Nasıl Kombin Yapılır?

Abiye Nedir, Nasıl Kombin Yapılır? Özel günlerin olmazsa olmaz kıyafetlerinden biri olan abiye, abartılı şekilde tasarlanır. Sade olanlarını bulabileceğiniz gibi daha çok şık gösterişli şekilde tasarlanan bir giysidir.

Abiye Nedir, Nasıl Kombin Yapılır? Nişan, kına, sünnet eğlencesi, etkinlik, açılışlarda sizi son derece şık göstermeye yardımcı olacak abiye elbisenizi giyebilirsiniz. Fakat burada önemli olan hususlardan biri de kombinleme ile ilgili olacaktır. Abiyenizi mutlaka doğru parçalarla kombinlemeniz gerekir. Kullanacağınız takı, çanta ve aksesuar kullanımları da kilit bir rol oynamaya neden olacaktır. Abiye tercihinde bulunan olan kadınların, mevsime uygun olanı tercih etmesi gerekir. Sonbahar- kış sezonunda abiye giyecek olanlar uzun kollu olan modelleri, bahar yaz dönemlerinde ise straplez, askılı şekilde modelde ki abiyeleri tercih edebilir.

Abiye Elbiseyi Doğru Kombinlemek

Elinizde kullanacağınız abiyeniz şık olabilir ya da sade bir görünüme bile sahip olabilir. Abiyenizi daha da stil görümüme büründürmek istiyorsanız kombinlemeyi doğru şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz. En çok dikkat edeceğiniz püf noktalardan biri, ten renginize uyumlu olmasıdır. Bu yüzden ilk öncellikle abiye elbisenizin rengine karar vermelisiniz. Size en çok yakışacak olan renkleri seçmelisiniz. Aynı zamanda seçeceğiniz modelinde mutlaka mevsime uygun olmasına dikkat edilmelidir. Eğer ki sıcak yaz günlerinde, kadife kumaştan imal edilmiş bir abiyeyi tercih ederseniz sizi yakacak ve rahatsızlık duymanıza neden olacaktır. Giyeceğiniz elbisenizin, vücut tipinize de uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Abiye Nedir, Nasıl Kombin Yapılır1

Abiye Elbise İle Ayakkabı Kombinleme

Abiye modelleri seçimlerinizi yaptıktan sonra, bir sonraki işinde ayakkabı seçimi olacaktır. Ayakkabınızı mutlaka abiye kıyafetinize göre seçmelisiniz. Eğer ki abiye elbiseniz sadeyse ve çok fazla gösterişe sahip değilse, yapmanız gereken ise ayakkabınızı ön plana çıkarmaya çalışmanız olacaktır. Tam aksine abiye kıyafetiniz oldukça şık görünümdeyse, o zaman seçeceğiniz ayakkabıyı daha sade modeline bakabilirsiniz. Abiyelerin altına mutlaka abiye özelliğine sahip olan bir ayakkabının kullanılması gerekecektir. Aynı zamanda bir diğer önemli noktalar arasında takı kullanımı olacaktır. Takı kullanarak elbisenizin daha da albeni özelliğini ortaya çıkarmasına yardımcı olursunuz. Fakat takı kullanımında abartıya kaçmamanız önemlidir. Bu sebepten dolayı zarif ve bir o kadar da şık takılar kullanılmalıdır.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu