Güzellik

10 Adımda Işıl Işıl Bir Cilde Kavuşun

Her bayanın en çok dikkat ettiği en çok önem verdiği şey şüphesiz ki cildidir. Her bayan cildi kusursuz ve mükemmel bir görüntüye sahip olsun ister. Cildimize ne kadar dikkat eder ne kadar özenli davranırsak o kadar güzel bir cilde ve güzel bir görüntüye sahip oluruz. Güzel ve parlak bir cilde sahip olmak için, cildimizi sadece dışarıdan beslemek ve bakmak yetmiyor ne yazık ki, dışarıdan takviye yaptığımız kadar içten de cildimizi beslememiz çok önemli. Eğer cildinize yeterli özeni gösterirseniz o mükemmel parlak ve ışıl ışıl cilde siz de sahip olabilirsiniz. O zaman bir bakalım 10 adımda parlak ve ışıltılı bir cilde nasıl sahip olabilirmişsiniz.

Bol Su Tüketimi Çok Önemli

Bol su tüketimi kendi sağlığımız da olduğu kadar cilt sağlığımızda da çok önemli bir etkendir. Günde mutlaka en az 1-2 litre su tüketmelisiniz. Düzenli ve yeterli miktar da su tükettiğiniz de cildinizde ki değişimi sizde fark edeceksiniz zaten.

Cildinizi Güneş Işınlarına Maruz Bırakmayın

Güneş ışınları konusun da yapılan en büyük hata, sadece yaz mevsimin de yoğun güneş ışınlarının zararlı olduğu düşünülmesi. Oysa ki sadece yaz mevsimin de değil, kış mevsiminde de güneş ışınlı bir o kadar zararlıdır. Cildinizin güneş ışınlarından zarar görmemesi ve sağlıklı kalabilmesi için mutlaka yeterli faktöre sahip olan güneş koruyu kullanmadan dışarıya çıkmamalısınız.

Sebze ve Meyvelerden Antioksidan Takviyesi Alın

Maalesef ki yaş arttıkça ciltte ki problemler de de aynı oranla artmaya başlıyor. Kırışıklıklar, mimik çizgileri ve lekeler güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkesin baş düşmanı. İşte tüm bu problemler ile başa çıkabilmek ve bu problemlerin oluşmaması için önlem alam bilmek adına mutlaka içerisin de antioksidan barındıran sebze ve meyve tüketmeye özen gösterin.

Genç Bir Cilt İçin Doğal Antioksidanlar Alın

Cilt gençliğinizi ve sağlığınızı kaybetmemek, o ışıltıyı koruyabilmek için doğal antioksidan tüketimin de bulunun.

Sigara En Büyük Zarar

Sağlığımızın her alının da bize büyük zarar veren ve tehlike barındıran sigara, cilt sağlığımız için de büyük bir tehdit oluşturuyor. Sigarayı hayatınızdan ne kadar uzak tutarsanız o kadar sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kahvaltı Çok Önemli

Kendinize mutlaka kahvaltı alışkanlığını aşılayın. Düzenli beslenme ve kahvaltıda tüketeceğiniz sağlıklı yiyecekler cilt sağlığınız için oldukça önemli.

Kafein ve Alkolden Uzak Durun

Alkol ve kafein tüketimi cilt sağlığınız için oldukça zararlı. Kafein ve alkol tüketimi yerine daha sağlıklı ve doğal içecekler tüketmeye çalışın.

Stresten Uzak Durmaya Çalışın

Evet yoğun çalışma temposu, hayatın koşuşturması derken hepimiz büyük bir stres altında yaşıyoruz ama stresi olabildiğince en aza indirmeye çalışın.

Mutlaka Spor Yapın

Kendinize mutlaka spor yapma alışkanlığı edinin. Günde yarım saat ya da 1 saat yapacağınız doğa yürüyüşleri bile sizin için yeterli olacaktır.

Doktor Kontrollerini Aksatmayın

Kullanacağımız mineral ve vitamin takviyeleri için mutlaka düzenli olarak doktor kontrollerinizi yaptırın.

 

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu